Osoba:
Římanová, Radka

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Římanová
Křestní jméno
Radka
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 4 z 4
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Veletrh Online 2007
    (2007) Svoboda, Martin; Římanová, Radka; Pejšová, Petra
    Účast na veletrhu Online 2007 a doprovodných seminářích Online Information 2007 a Information Management Solution 2007.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Online information 2010
    (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Digitálna knižnica: Stratégie, technológie, znalosti
    (2007) Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Státní technická knihovna se prostřednictvím Radky Římanové a Štěpánky Žižkové spolu se Slovenskou národní knihovnou a Slovenskou chemickou knihovnou stala jedním z organizátorů prvního ročníku konference Digitálna knižnica. Do programu jsme dále přispěli i aktivně: moderováním sekce Elektronické publikovanie a elektronické informačné zdroje a přednáškami M. Svobody a R. Římanové.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2009 : stratégie, technológie, znalosti
    (2009) Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Konference shrnula nejnovější trendy v oblasti budování digitálních knihoven a to jak z pohledu technického a technologického, tak i z pohledu poskytování knihovnicko-inofrmačních služeb s cílem pokrtí informačních potřeb uživatelů vědeckých a akademických knihoven. V rámci programu bylo prezentováno několik případových studií, včetně podorbných informací o řešení projektu Slovenské digitálné knižnice. Během konference proběhlo jednání s firmami, které se STK již spolupracují a které by měli zájem na projektu Digitální polytematické knihovny pro vědu a výzkum participovat. Přínosem konference byla možnost prezentace výzkumného záměru STK Digitální knihovny pro šedou literaturu.