idr-159
Název: [originál] [překlad]
Studijní pobyt v Bavorské státní knihovně
Autoři: Řihák, Jakub; Vyčítalová, Hana
Rok: 2011
Jazyk: cze
Abstrakt: Studijní pobyt v Bavorské státní knihovně a dvou dalších institucí byl umožněn díky finanční podpoře z programu Bavorského Státního kancléřství (Bayerisches Hospitationsprogramm für Fachkräfte aus europäischen Museen, Archiven und Bibliotheken). Kromě dvou účastníků z Národní technické knihovny se zúčastnila ještě pracovnice ze Strahovské knihovny pí. Hedvika Kuchařová. Koordinátorem této akce a zároveň naším průvodcem byl Dr. Gabriel Silagi. Studijní pobyt zahrnoval 3 dny pobytu v Bavorské státní knihovně, 1 den v knihovně Technické univerzity v Mnichově a 1 den v Knihovně Německého muzea. V každé knihovně byla zajištěna prohlídka celé knihovny a dále detailní prohlídka vybraných oddělení a setkání s vybranými zástupci knihoven. Hlavním cílem pobytu bylo především získat přehled a nové informace o digitalizačních projektech a digitalizačním workflow 3 vybraných mnichovských institucí, ale i dalších cenných informací a zkušeností z jiných oddělení a projektů knihoven. Dále bylo cílem setkání s německými kolegy z knihoven, získání nových kontaktů, popřípadě zjištění možnosti navázání spolupráce NTK a mnichovských knihoven.
Klíčová slova: digitalizace; digitalizace informačních zdrojů; katalogizace; knihovna; knihovny; studijní stáž; stáž
Anglická klíčová slova: Cataloguing; Digitization; digitization of information resources; Internship; libraries; Library; study abroad
Konference/Akce: Mnichov (DE), 2011-11-21 / 2011-11-25
Práva: Dílo je chráněno podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. This work is protected under the Copyright Act No. 121/2000 Coll.


Záznam je zařazen do těchto sbírek:
Projekty a činnosti > Konference
Zprávy > Cestovní zprávy

 

 Záznam vytvořen dne 2012-01-16, naposledy upraven 2018-07-30.


Dokumenty jsou dostupné pouze pro zaměstnance NTK.
Plný text:
Stáhnout plný text
PDF
[Stáhnout]