idr-159
Title: [originál] [překlad]
Studijní pobyt v Bavorské státní knihovně
Authors: Řihák, Jakub; Vyčítalová, Hana
Year: 2011
Language: cze
Abstract: Studijní pobyt v Bavorské státní knihovně a dvou dalších institucí byl umožněn díky finanční podpoře z programu Bavorského Státního kancléřství (Bayerisches Hospitationsprogramm für Fachkräfte aus europäischen Museen, Archiven und Bibliotheken). Kromě dvou účastníků z Národní technické knihovny se zúčastnila ještě pracovnice ze Strahovské knihovny pí. Hedvika Kuchařová. Koordinátorem této akce a zároveň naším průvodcem byl Dr. Gabriel Silagi. Studijní pobyt zahrnoval 3 dny pobytu v Bavorské státní knihovně, 1 den v knihovně Technické univerzity v Mnichově a 1 den v Knihovně Německého muzea. V každé knihovně byla zajištěna prohlídka celé knihovny a dále detailní prohlídka vybraných oddělení a setkání s vybranými zástupci knihoven. Hlavním cílem pobytu bylo především získat přehled a nové informace o digitalizačních projektech a digitalizačním workflow 3 vybraných mnichovských institucí, ale i dalších cenných informací a zkušeností z jiných oddělení a projektů knihoven. Dále bylo cílem setkání s německými kolegy z knihoven, získání nových kontaktů, popřípadě zjištění možnosti navázání spolupráce NTK a mnichovských knihoven.
Keyword(s): digitalizace; digitalizace informačních zdrojů; katalogizace; knihovna; knihovny; studijní stáž; stáž
English keyword(s): Cataloguing; Digitization; digitization of information resources; Internship; libraries; Library; study abroad
Conference/Event: Mnichov (DE), 2011-11-21 / 2011-11-25
Rights: Dílo je chráněno podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. This work is protected under the Copyright Act No. 121/2000 Coll.


Record appears in these collections:
Projects and activities > Conferences
Reports > Business reports

 

 Record created 2012-01-16, last modified 2018-07-30


Documents are available only to NTK employees.
Plný text:
Download fulltext
PDF
[Download]