Osoba:
Kožuchová, Darina

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kožuchová
Křestní jméno
Darina
ORCID iD
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 7 z 7
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Praktické zkušenosti s využíváním technologie RFID, Leuven, Ghent,
  (2007) Kožuchová, Darina
  V dňoch 11.-12.12.2007 som podnikla zahraničnú pracovnú cestu plánovanú s cieľom oboznámiť sa s praktickými skúsenosťami s využívaním technológie RFID v knižnici, ktorá je rozsahom fondu i spôsobom jeho sprístupnenia podobná budúcej NTK.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Mezinárodní konference CASLIN 2010
  (2010-06) Kožuchová, Darina
  Mezinárodní konference CASLIN 2010 s tematikou „Library services, user´s needs and changing economic realities“ se konala v Tálech (Slovensko). Pořadatelem konference byla Univerzitní knihovna Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. Hlavní myšlenkou byla prezentace zkušeností zejména zahraničních lektorů o dopadech ekonomické krize na činnost knihoven a na poskytování služeb zákazníkům knihoven a měnící se vize a poslání knihoven vlivem probíhajících ekonomických i technologických změn. Jako zásadní pro přežití označili přednášející změnu charakteru knihoven jako institucí poskytující výlučně knihovní služby na instituce s neknihovnickými aktivitami, službami různého charakteru pro příslušné komunity; s těmito změnami souvisí jejich vnější a vnitřní přestavba i celková organizační kultura. Nevyhnutným předpokladem pro ekonomické přežití je úzká spolupráce knihoven při budování fondů, poskytování a propagaci nových služeb, sdílení budov, prostorů, lidí a dodavatelů. Nové technologie, jejich ovládání zákazníky a změna chování se zákazníků nutí knihovny intenzivně digitalizovat a vzdělávat knihovníky pro nové tisíciletí.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Nové německé knihovny
  (2005-03) Svoboda, Martin; Kožuchová, Darina; Žižková, Štěpánka; Kolářová, M.; Žemlička, J.
  Při spolupráci knihovníků a architektů na projektu Národní technické knihovny v Praze 6 – Dejvicích jsme se dohodli, že by bylo velmi vhodné, pro sblížení stanovisek, názorů a postupů nejen mezi námi knihovníky a architekty, ale i mezi budoucími třemi subjekty, které budou knihovnu provozovat (ČVUT, VŠCHT a STK), navštívit některou nově vybudovanou knihovnu u našich nejbližších zahraničních sousedů. Zájem účastníků cesty byl zaměřen na architekturu budov, technologii a knihovnický provoz. Zúčastnění projevili zájem dvě nové knihovny v Berlíně a především o zcela nově otevřenou knihovnu v Chotěbuzi.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - XVI. zasadnutie Národnej komisie pre služby SR
  (2014) Procházková, Petra; Kožuchová, Darina
  Národná komisia pre služby (dále jen NKS) je poradním orgánem ředitele Slovenské národní knihovny. Cílem NKS je rozvoj knihovnicko- informačních služeb a navázání mezinárodní spolupráce. Členy komise se stali nejen zástupci Národní knihovny ČR, ale od roku 2009 také zástupci NTK. Komise zasedá alespoň jednou ročně a zabývá se předem stanovenými otázkami. Náměty, které vznikají z její činnosti jsou předkládány řediteli Slovenské národní knihovny a ředitelům ostatních knihoven zastoupených v komisi. XVI. zasedání proběhlo ve Veřejné knihovně M. Rešetku v Trenčíne. Zástupci NTK v komisi aktivně participují, vyjadřují se k probíraným tématům a přináší příspěvky shrnující zkušenosti z oblasti služeb NTK. Letošní zasedání bylo zaměřeno na prezentaci projektů digitalizace v SNK, knihovní služby a aktuální problémy knihoven. Účast zástupců Národní technické knihovny na Národní komisi pro služby SR má velký význam nejen pro výměnu zkušeností a vzájemnou inspiraci, ale také pro navazování kontaktů a vzájemné spolupráci.