Osoba:
Janíček, Milan

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Janíček
Křestní jméno
Milan
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 20
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - EOD / 2nd Technical Meeting
  (2010-10) Kamrádková, Kateřina; Janíček, Milan; Bittner, Luboš
  Na 2. technickém setkání EOD (eBooks on Demand) se účastníci projektu EOD věnovali především diskuzím. Hovořilo se o pracovních postupech jednotlivých institucí týkajících se vytvořených elektronických knih, možnostech vyhledávání potenciálně digitalizovatelných knih, propagaci služeb projektu, požadavcích na systém ODM apod. Získanou zpětnou vazbu využijí administrátoři projektu při dalším vývoji.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Do knihovny skrze webový prohlížeč
  (2010) Janíček, Milan
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - European Librarian Automation Group Conference 2010
  (2010-06) Mynarz, Jindřich; Janíček, Milan; Škuta, Ctibor; Svoboda, Martin
  Konference ELAG (European Library Automation Group) je zaměřena na aktuální trendy, ale i problémy se zpracováváním informací v prostředí knihoven. Konference je každoročně zaměřena především na jedno aktuální téma. Hlavním tématem konference ELAG 2010 bylo "naplnění nových uživatelských očekávání" -- ta jsou ovlivněna především změnami ve vzhledu a způsobu používání webu. Velký význam byl kladen na způsoby vyhledávání blízké webovému (jednotné rozhraní, široké pokrytí, význam relevance) a kvalitu rozhraní těchto systémů. Na důležitosti získávají i nové způsoby distribuování dat (Linked Data, Open Bibliographic Data). Za NTK se zůčastnili Martin Svoboda, Milan Janíček, Jindřich Mynarz (vystoupil s přednáškou "Linked data as a Library Data Platform") a Ctibor Škuta (vystoupil s krátkým příspěvkem "GUI automation with Sikuli").
 • PublikacePouze metadata
  Shibboleth v praxi
  (2010) Janíček, Milan
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - IGeLU 2011 a Systémový seminář 2011
  (2011) Kolátor, Jan; Janíček, Milan
  Konfrerence IGeLU je konferencí pořádanou každoročně mezinárodním sdružením uživatelů ExLibris. Důležitým úkolem tohoto sdružení je vytvoření komunikace mezi institucemi používajícími knihovní systémy firmy ExLibris a následně možnost ovlivnit společným tlakem na výrobce další vývoj, ale i směřování těchto systémů. Letošní konference byla pořádána Univerzitou v Haifě (Izrael). Ke konferenci byl letos poprvé připojen i systémový seminář ExLibris - akce organizovaná firmou samotnou, která je určená pro objasnění principů fungování systémů a popis správných postupů při jejich správě. Výhodou systémového semináře je možnost setkat se osobně s vývojářským a podpůrným týmem.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Konference European Library Automation Group (ELAG), Palma, 2012
  (2012) Busch, Kristýna; Janíček, Milan
  Konference ELAG je zaměřena na aplikaci informačních technologií v knihovnách a jiných informačních institucích. Cílem setkání je výměna zkušeností a nových myšlenek, které se dotýkají konkrétních témat automatizace a aplikace nových trendů v knihovnách. Účelem cesty Martina Svobody byla účast na setkání organizačního výboru ELAG a moderování části konference. Kristýna Busch prezentovala Polytematický strukturovaný heslář a jeho aplikaci při indexaci vědeckovýzkumné činnosti na Univerzitě Pardubice. Cílem prezentace bylo také pozvání na konferenci Big Clean, která se bude konat 3. Listopadu 2012 v Národní technické knihovně.
 • PublikaceOmezený přístup
  odd.52 : oddělení rozvoje elektronických služeb
  (2011-04-18) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Kamrádková, Kateřina; Mynarz, Jindřich
  Interní prezentace oddělení 52 (oddělení rozvoje el. služeb) na Knihovnickém informačním pondělku.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Konference ELAG 2013
  (2013) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Mareček, Daniel; Svoboda, Martin
  Konference ELAG 2013 (http://elag2013.org/) se konala 27. - 31. 5. 2013 v Ghentu v Belgii. Pořádajícími institucemi byly Ghent University Library a Ghent University Faculty Library Arts & Philosophy. Konference byla zaměřena stávájící i budoucí vývoj v knihovnách - hlavním tématem bylo “Inside Out Library” (Knihovna naruby). Knihovny čelí velkým změnám chování uživatelů a snaží se jim čelit jak technickými (využití linked data, podpora moderních IT technologií) tak metodickými prostředky (větší podpora lokálního publikování, podpora uživatelů). Řada z těchto probíraných témat, významných v zahraničí, ještě není v lokálním českém odborném prostředí příliš diskutována. Na konferenci také došlo k prohloubení mezinárodních kontaktů.
 • PublikaceOmezený přístup
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - ELAG 2009 - New Tools of the Trade
  (2009) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Pejšová, Petra; Svoboda, Martin
  The ELAG (European Library Automation Group) Conference is Europe's premier conference for library and information management technology. For more than twenty-five years, ELAG has provided a unique opportunity for European library systems professionals to discuss current problems and future challenges, and to exchange best practices. ELAG participants include more than 450 members in 27 countries all over Europe. The meetings aim at in depth discussions of particular library automation topics and at the promotion of informal exchange of ideas and experience. Topics of past conferences have included digital libraries, library portals, institutional repositories, web services, digital preservation and open source software. The topics covered are technical and meant for participants with an appropriate technical background.