Osoba:
Frantíková, Bohdana

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Frantíková
Křestní jméno
Bohdana
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 13
 • PublikaceOtevřený přístup
  Manuál pro vkládání a editaci dat v systému Invenio
  (Národní technická knihovna, 2012) Frantíková, Bohdana; Pejšová, Petra
  Manuál pro vkladatele k vytváření a úpravy záznamů v Národním úložišti šedé literatury na softwaru Invenio.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Pokyny pro zpracování záznamů v systému Invenio
  (Národní technická knihovna, 2014) Frantíková, Bohdana; Charvátová, Michaela
  Pokyny pro vytváření metadatových záznamů různých typů dokumentů v repozitáři Národní úložiště šedé literatury na softwaru Invenio.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Vyhledávání v české šedé literatuře
  (2012) Frantíková, Bohdana
  Cílem příspěvku je představit vyhledávání v Centrálním vyhledávacím rozhraní Národního úložiště šedé literatury (NUŠL). Centrální rozhraní NUŠL nabízí intuitivní vyhledávání ve sbírkách více institucí najednou a je hlavním přístupovým bodem k hledání šedé literatury v České republice. NUŠL svým zaměřením doplňuje klasické informační zdroje a měl by být součástí rešeršních služeb v českých knihovnách. NUŠL se zaměřuje na odbornou šedou literaturu především z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání. Spolupracujícími partnery NUŠL a hlavními zdroji šedé literatury z oblasti vědy a výzkumu jsou Akademie věd České republiky, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, knihovny a muzea. Součástí prezentace bude on-line vyhledávání v Centrálním rozhraní NUŠL (http://www.nusl.cz).
 • PublikaceOtevřený přístup
  Repozitáře v paměťových institucích: ano či ne?
  (2012-11-29) Simandlová, Tereza; Frantíková, Bohdana
  Příspěvek shrne problematiku budování institucionálních repozitářů, jejich význam pro paměťové instituce a poukáže na možné problémy, které s budováním souvisí. Repozitáře slouží především jako místa dlouhodobé archivace a zpřístupnění digitálních dokumentů, tedy i digitálního kulturního dědictví, nikoliv pouze krátkodobých či rychle zastarávajících informací. Vzhledem k proměně povahy nově vznikajících dokumentů v současné době je tedy žádoucí, aby se vznikem takovýchto digitálních archivů paměťové instituce začaly zabývat.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Instrukce a informace pro připojení k digitálnímu repozitáři NUŠL
  (Národní technická knihovna, 2011) Frantíková, Bohdana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Instrukce a informace pro instituce využívající CDS Invenio jako lokální repozitář
  (Národní technická knihovna, 2011) Frantíková, Bohdana
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálná knižnica 2011: Digitalizácia a sprístupnenie digitálného obsahu
  (2011) Pejšová, Petra; Frantíková, Bohdana
  Cílem zahraniční služební cesty byl 5. ročník konference Digitálna knižnica 2011, kterou pořádaly Slovenská chemická knižnica v Bratislavě a společnost Microform, s. r.o.. Konference s názvem „Digitalizácia a sprístupnenie digitálneho obsahu“ se konala v Jasné pod Chopkom ve Slovenské republice od 28. března do 30. března 2011 a uskutečnila se v prostorách hotelu Družba. Setkání proběhlo z cílem informovat odbornou komunitu z oblasti knihovnictví, muzejnictví, archivnictví, galerií, audio a video tvorby o trendech v oblasti digitalizace, uchovávání a zpřístupňování digitálních dat a prezentovat úspěšné projekty, které mohou být inspirací pro instituce na Slovensku a v České republice. Konference se zúčastnily Bc. Bohdana Frantíková a PhDr. Petra Pejšová, která zde vystoupila s prezentací Audit důvěryhodnosti digitálního repozitáře NUŠL.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálná knižnica 2011: Digitalizácia a sprístupnenie digitálného obsahu
  (2011) Pejšová, Petra; Frantíková, Bohdana
  Účelem zahraniční cesty byla účast PhDr. Petry Pejšové a Bc. Bohdany Frantíkové na konferenci Digitálna knižnica 2011, která se konala od 23. listopadu do 25. listopadu 2011 na Slovensku v hotelu Družba v Jasné pod Chopkom. PhDr. Petra Pejšová zde 25.11. 2011 přednesla příspěvek s názvem Problémy sběru a zpřístpnění šedé literatury v ČR, ve kterém seznámila účastníky konference s jednotlivými okruhy problémů,které vznikají při sběru a zpřístupňování šedé literatury v ČR.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Konverzní tabulka mezi NUŠL formátem a MARC 21
  (2010) Frantíková, Bohdana