Osoba:
Charvátová, Michaela

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Charvátová
Křestní jméno
Michaela
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 8 z 8
 • PublikaceOtevřený přístup
  Převod dokumentů do PDF pro potřeby NUŠL
  (Národní technická knihovna, 2016) Národní technická knihovna; Charvátová, Michaela
 • PublikaceOtevřený přístup
  Evaluace Konference o šedé literatuře a repozitářích 2016
  (2016) Vyčítalová, Hana; Charvátová, Michaela
  Evaluace 9. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Pokyny pro zpracování záznamů v systému Invenio
  (Národní technická knihovna, 2014) Frantíková, Bohdana; Charvátová, Michaela
  Pokyny pro vytváření metadatových záznamů různých typů dokumentů v repozitáři Národní úložiště šedé literatury na softwaru Invenio.
 • PublikaceOtevřený přístup
 • PublikaceOtevřený přístup
  Sjednocování věcného popisu agregovaných záznamů v repozitáři NUŠL
  (Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, 2016) Charvátová, Michaela
  Diplomová práce se zabývá metodami sjednocení věcného popisu v záznamech agregovaných z různých zdrojů v prostředí digitálního repozitáře na příkladu Národního úložiště šedé literatury (NUŠL). Po představení zahraničních zkušeností ze systémů BASE a LASSO je popsána i současná praxe v repozitáři NUŠL, v němž je k jednotnému popisu pomocí Polytematického strukturovaného hesláře (PSH) využívána automatická indexace. V rámci práce byly na PSH namapovány skupiny Konspektu a tezaurus MeSH. Tato mapování byla aplikována na záznamy přebírané do systému NUŠL z Národní lékařské knihovny a v průběhu navrženého experimentu byl srovnán výsledný věcný popis tvořený hesly PSH přiřazených na základě vytvořených mapování a věcný popis vytvořený automatickou indexací. Kromě toho byla řešena i možnost mapování autorských klíčových slov popisujících vysokoškolské kvalifikační práce v záznamech pocházejících z repozitářů spolupracujících vysokých škol.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Vychytávky v NUŠL
  (2015) Pejšová, Petra; Charvátová, Michaela
 • PublikaceOtevřený přístup
  Evaluace Konference o šedé literatuře a repozitářích 2015
  (2015) Vyčítalová, Hana; Charvátová, Michaela
  Národní technická knihovna (NTK) uspořádala 8. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Prostřednictvím této akce je zajištěna prezentace informací a aktualit o šedé literatuře, digitálních repozitářích a příbuzných tématech z ČR i ze zahraničí. Konference navazuje na řadu Seminářů ke zpřístupňování šedé literatury, jak se akce dříve jmenovala. Konference se uskutečnila 21. října 2015 v Ballingově sále v Národní technické knihovně v Praze. Letošní ročník byl uspořádaný opět jako mezinárodní, zúčastnili se hosté z Německa, Rakouska, Polska a Francie.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Evaluace Konference o šedé literatuře a repozitářích 2014
  (2014) Vyčítalová, Hana; Charvátová, Michaela
  Národní technická knihovna (NTK) uspořádala 7. ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Prostřednictvím této akce je zajištěna českému publiku prezentace informací a aktualit o šedé literatuře v ČR i v zahraničí a příbuzných tématech. Konference se uskutečnila 22. října 2014 v Ballingově sále v Národní technické knihovně v Praze. K získání informací o názorech a spokojenosti účastníků konference vyl opět použit evaluační dotazník (viz. Příloha č. 2). Výsledky z dotazníků byly využity ke zhodnocení této akce a ke zlepšení přípravy, organizace a obsahové náplně příštího ročníku konference.