Osoba:
Heringová, Hana

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Heringová
Křestní jméno
Hana
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 15
 • PublikaceOtevřený přístup
  Integrace ORCID
  (Národní technická knihovna, 2023-11-02) Heringová, Hana; Šmídová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - International Data Week 2023: A Festival of Data
  (Národní technická knihovna, 2023-12-20) Černohlávková, Petra; Heringová, Hana; Vyčítalová, Hana
  Účelem cesty byla účast na konferenci International Data Week 2023. Konference zahrnovala RDA 21st Plenary, setkání a prezentace výstupů pracovních a zájmových skupin RDA a přednášky vědecké konference SciDataCon. Účelem cesty bylo zjistit nové trendy v oblasti výzkumných dat, zúčastnit se zejména přednášek s vazbou na perzistentní identifikátory, práci s metadaty, interoperabilitu a evidenci repozitářů a navázat osobní kontakty s odborníky z dalších institucí. Na konferenci byl prezentován poster „National PID Support in the Czech Republic: Where we are headed“ Petrou Černohlávkovou a Hana Heringovou a proběhla osobní účast Hana Vyčítalové na schůzce pracovní skupiny RDA Data Repository Attributes
 • PublikaceOtevřený přístup
  National PID Support in the Czech Republic: Where we are headed
  (Národní technická knihovna, 2023-12-20) Heringová, Hana; Černohlávková, Petra
  Poster prezentoval dosavadní činnost Národního centra pro perzistentní identifikátory mezinárodní komunitě Research Data Alliance.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Identifikujte vzorky jednoznačně a trvale s IGSN
  (Národní technická knihovna, 2023-12-12) Heringová, Hana
  Přednáška z konference představuje perzistentní identifikátory, zejména IGSN ID - jedinečný a trvalý identifikátor vzorků z jakéhokoliv oboru, jeho výhody, využití a způsob registrace.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Research Data Alliance 20th Plenary Meeting & přidružené akce
  (Národní technická knihovna, 2023-07-20) Heringová, Hana; Černohlávková, Petra
  20. plenární zasedání Research Data Alliance (RDA P20) se konalo od 21. do 23. března 2023 ve švédském Göteborgu. Na konferenci se sešli výzkumní pracovníci, datoví vědci, tvůrci politik a správci dat z oborů z celého světa, aby se podělili o nové nápady a osvědčené postupy při využívání dat. Hlavní program P20 zahrnoval i přidružené akce naplánované na 20. a 24. března, zástupkyně NTK se zúčastnily mj. setkání pro lídry konsorcií DataCite (20. března) a ORCID (24. března). z nabídky přednášek se zaměřovaly zejména na témata spojená s perzistentními identifikátory a podařilo se jim získat cenné kontakty a informace, které pomohou zejména k naplňování cílů Národního centra pro perzistentní identifikátory.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Služby a činnost Národního centra PID
  (Asociace knihoven vysokých škol ČR, 2023-11-02) Heringová, Hana; Šmídová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Czech ORCID Consortium
  (National Library of Technology, 2023) Heringová, Hana; Janečková, Hana
  Prezentace ze setkání vedoucích konsorcií ORCID (ORCID Consortia Interest Group) seznamuje s národním centrem ORCID pod NTK – s procesem jeho vzniku, složením, výzvami a dalšími plány.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Czech DataCite Consortium
  (National Library of Technology, 2023) Heringová, Hana; Janečková, Hana
  Prezentace národního centra DOI pod Národním centrem pro perzistentní identifikátory NTK proběhla na pravidelné pracovní schůzce institucí koordinujících konsorcia registrační agentury DataCite dne 21. června 2023.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Czechia - Building PID strategy from the bottom up
  (National Library of Technology, 2023) Černohlávková, Petra; Heringová, Hana
  The DataCite Connect event in Gothenburg provides a forum for discussion and networking for DataCite members and the broader community. The session focuses on national PID and Open Research strategies and how the DataCite community can engage in, contribute to, and support their implementation. The presentation discusses the topic of national PID strategies in Czechia.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Panel Discussion: Open Science in Czechia
  (Národní technická knihovna, 2023-07-18) Hnátková, Eva; Polívka, Tomáš; Jirát, Jiří; Marek, Jiří; Heringová, Hana; Černohlávková, Petra
  Panelová diskuse na téma Open Science in Czechia v rámci konference National EOSC Tripartite Event and Czech Open Science Day.