Osoba:
Kadlecová, Tereza

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kadlecová
Křestní jméno
Tereza
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 5 z 5
 • PublikaceOtevřený přístup
  Struktura práce a tipy pro psaní
  (2020) Kadlecová, Tereza
  Struktura práce a tipy pro psaní je dokument vytvoření v rámci NTK kurzu Jak na závěrečnou práci. Je určen všem, co píšou závěrečnou práci. Tento návod poskytuje tipy a rady v rámci toho, co je to abstrakt, úvod, tělo práce a závěr. Dále poskytuje obecné tipy pro psaní závěrečné práce.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Orientace v tématu a hledání zdrojů
  (2020-10-27) Kadlecová, Tereza; Skoruša, David
  Tento dokument slouží jako podklad pro studenty Nového PORGu, kteří budou psát Extended Essay (EE). Dokument poskytuje tipy a doporučení pro hledání informačních zdrojů a orientaci v tématu. Obsahuje informaci o harmonogramu Extended Essay.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Výběr tématu
  (2020-10-27) Kadlecová, Tereza; Skoruša, David
  Tento dokument slouží jako podklad pro studenty Nového PORGu, kteří budou psát Extended Essay (EE). Dokument poskytuje tipy a doporučení pro výběr tématu EE, stanovení výzkumné otázky, hypotézy a cíle práce. Dále uvádí několik tipů ohledně struktury práce a v neposlední řadě obsahuje informace o tom, jakou podporu v rámci NTK mohou studenti využít.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Informace a jak na ně aneb co se může hodit studentům i vám
  (2020-08-20) Kadlecová, Tereza; Millerová, Kristina; Chodounská, Alena
  Prezentace je primárně určena účastníkům školení Letní škola polytechniky 2020 jako doplnění semináře NTK. Prezentace obsahuje informace o podpůrných materiálech NTK a odkazy na ně, informace o knihovnách Ústeckého kraje. Dále se věnuje klíčovým slovům, vyhledávání a hodnocení informací a různým typům zdrojů. Další části prezentace jsou věnovány vyhledávání v prostředí Google Scholar, přehledu informačních zdrojů z oblasti chemie a na závěr je krátce pojednáno o citačních manažerech. Handout je primárně určen účastníkům školení Letní škola polytechniky 2020 jako doplnění semináře NTK. Handout obsahuje podrobný seznam informačních zdrojů z oblasti chemie a dalších přírodních věd, a to jak pro daný obor jako takový, tak i pro výuku. Doporučené zdroje jsou k dispozici jak v češtině, tak angličtině.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Citace: co se nám hodilo a co se může hodit vám
  (2020) Kadlecová, Tereza; Tassanyi, Pavlína
  Vzorová prezentace Citace je určena všem, co píšou závěrečnou práci. Prezentace poskytuje úvod do problematiky citování, vysvětluje rozdíl mezi citací a parafrází, uvádí příklady bibliografických citací, citačních metod (poznámka pod čarou, (autor, datum), číselný odkaz) a citačních stylů. Je doplněna o užitečné informace ohledně citačních manažerů a citování různých zdrojů (software, časopis, citace citátu, data, Youtube, web, médium, kompendium, jak uvést neznámého autora a jak pracovat s DOI). Vše je provázáno o komentáře reflektující vlastní zkušenost autorek a jejich kolegů.