Publikace:
TIB AV-portál: Spolehlivá infrastruktura pro vědecká videa

UPOZORNĚNÍ: Pokud video nejde přehrát, přihlašte se jednotným přihlášením NTK do repozitáře. Poté klikněte pravým tlačítkem na odkaz na soubor, který chcete přehrát a zvolte "Uložit odkaz jako" a soubor uložte.

Datum
2016
Název časopisu
ISSN časopisu
Název svazku
Vydavatel
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Číslo časopisu
Abstrakt

Německá národní knihovna pro vědu a techniku (Technische Informationsbibliothek) nabízí webovou platformu pro kvalitní vědecká videa zachycující počítačové vizualizace, experimenty, rozhovory nebo nahrávky přednášek a konferenčních prezentací. Klíčovou vlastností tohoto portálu je využití automatizovan é analýzy videa a sémantické analýzy, pomocí kterých je video rozděleno na menší části, na které lze odkazovat nebo v nich vícejazyčně vyhledávat. Všem videím jsou přiděleny identifikátory DOI. Videonahrávky jsou díky tomu zpřístupněny na vědecké úrovni a prostřednictvím DOI mohou být propojeny na jiné výzkumné práce (články aj.).


The German National Library of Science and Technology provides a web-based platform for quality-tested scientific videos including computer visualizations, experiments, interviews as well as recordings of lectures and conferences. Key feature of the portal is the use of automated video and semantic analyses, which enables pinpoint and cross lingual search on a segment level. All videos are assigned by Digital Object Identifi ers (DOI). As a result videos can be published in a scientifically sound way and be linked via DOIs to other research work like the corresponding article.

Popis
Klíčová slova
videozáznamy, video recordings
Citace
DOI
ISBN
ISSN
Název akce
Konference o šedé literatuře a repozitářích 2016
Datum a místo konání
2016-10-19
Praha (CZ)