Osoba:
Simandlová, Tereza

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Simandlová
Křestní jméno
Tereza
ORCID iD
https://orcid.org/0000-0003-1534-7640
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 8 z 8
  • PublikaceOmezený přístup
  • PublikaceOmezený přístup
    Pokyny pro autory
    (2011) Simandlová, Tereza
  • PublikaceOtevřený přístup
    A linked-data vocabulary of grey literature document types: Version 1.0
    (2011) Pejšová, Petra; Mynarz, Jindřich; Simandlová, Tereza
    The first version of the vocabulary of the types of grey literature in RDF (Resource Description Framework) is based on an analysis of grey literature typologies and a draft version of vocabulary presented on GL12. The draft version of the vocabulary of the types of grey literature was reviewed by 14-member international working group appointed to this purpose. From January until July 6, 2011 42 comments and suggestions were accepted. Subsequently, they were incorporated by the NTK (National Technical Library) team. Changes mainly redefined some collections, some document types were merged and others excluded. The major changes concerned the following collections: monographs, informative materials, datasets and research plans. By our poster we would like to introduce the first version and discuss the possibility of using it by grey literature community. The vocabulary of the types of grey literature is publicly available on http://code.google.com/p/grey-literature-typology/ . The record includes also a poster, which was a part of presentation.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Institucionální digitální repozitář (IDR): Rok po spuštění
    (2012) Pejšová, Petra; Simandlová, Tereza
    Prezentace představuje Institucionální digitální repozitář rok po spuštění, vymezuje změny, novinky a představuje obsahové přírůstky. Zároveň seznamuje s uživatelskými statistikami.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Komu se nelení, tomu se zelení: Open Access Greenhorns
    (2011) Simandlová, Tereza
    Jednou z cest otevřeného přístupu je zelená cesta (green road). Vydá-li se vědec/odborník/student po zelené cestě, doputuje až k repozitářům institucionálním, předmětovým či osobním, kde buď může autoarchivovat svoji vědeckou práci, či získat přístup k práci ostatních. Open Access “Greenhorni” se v poslední době množí jako houby po dešti. Znáte i vy svůj repozitář?
  • PublikaceOtevřený přístup
    Cestovní zpráva - Open Repositories 2012
    (2012) Simandlová, Tereza
    Náplní služební cesty byla účast na mezinárodní konferenci Open Repositories 2012, která se ve dnech 9. – 13. července konala na University of Edinburgh ve Skotsku. Konference byla rozdělena do 3 částí – první zahrnovala workshopy, druhá se skládala z několika paralelních bloků přednášek a závěr konference byl věnován přednáškám děleným dle softwaru užívaného pro budování repozitářů (DSpace, Fedora, EPrints). Podnázvem letošního ročníku bylo Open Services for Open Repositories, díky čemuž byla většina přednášek věnována ukázkám služeb podporujících myšlenky otevřeného přístupu, a to nejen k publikacím, ale také vědeckým datům a ukázkám služeb zaměřených na obohacování či rozšiřování uloženého obsahu. Konference byla zároveň spojena s Repository Fringe, festivalem, který každý rok Edinburghská univerzita pořádá pro správce repozitářů.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Otevřený přístup pro geoVÚT Brně
    (2013) Simandlová, Tereza
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Workshop k projektu Sharing Knowledge – Open Access Repositories in the V4 Countries
    (2011) Simandlová, Tereza
    Účelem služební cesty byla účast na workshopu zástupců projektu „Sharing Knowledge – Open Access Repositories in the V4 Countries“, který byl pořádán koordinátorem projektu – Univerzitní a národní knihovnou v Debrecínu ve dnech 13. – 15. dubna 2011. V rámci jednodenního setkání byly projednány klíčové aktivity, kterými je přeložení příručky DRIVER Guidelines, digitalizace šedé literatury, vznik národních agregátorů a pořádání seminářů k podpoře Open Access a zpřístupňování šedé literatury. Dále byl probírán způsob komunikace mezi partnery, propagace, časový plán a vyúčtování projektových nákladů.