Osoba:
Simandlová, Tereza

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Simandlová
Křestní jméno
Tereza
ORCID iD
https://orcid.org/0000-0003-1534-7640
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 5 z 5
  • PublikaceOtevřený přístup
    SCOAP3 a jiné otevřené aktivity Národní technické knihovny
    (2013) Simandlová, Tereza
    Článek představuje Open Access aktivity Národní technické knihovny. Hlavním tématem jsou mezinárodní projekty, kterých se NTK účastnila nebo které stále běží, dále popisuje celoroční činnosti na podporu otevřeného přístupu a v krátkosti také Institucionální digitální repozitář NTK.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Otevřený přístup pro geoVÚT Brně
    (2013) Simandlová, Tereza
  • PublikaceOtevřený přístup
    Vědo, tady veřejnost, otevřete!
    (2012) Simandlová, Tereza
    Říkali mi, stačí 2-3 stránky, tak jsem sedla k internetu a pustila se do hledání materiálů, z kterých bych tu seminárku dala dohromady. Díky otevřenému přístupu (Open Access) a znalostem, kde hledat, jsem do druhého dne měla tolik článků, že bych na jejich základě mohla sepsat knihu. Víte i vy, kde získat kvalitní odborné informace pro vaši školní/vědeckou práci?
  • PublikaceOtevřený přístup
    Otevřená data a kam s nimi?
    (2012) Simandlová, Tereza
    V zájmu vědecké komunity a veřejnosti jsou kromě otevřeného přístupu k plným textům také mimo jiné otevřená data. Tzv. Open Data zefektivňují nejen výměnu informací a šetří finance, ale umožňují také větší transparentnost ve vědecké komunikaci. Otevřená data se v posledních několika letech stávají trendem, který se rozmáhá napříč jednotlivými vědeckými obory. Příspěvek se zaměří na představení iniciativy k otevřeným datům, představí termín Enhanced publication a především ukáže příklady vybraných datových repozitářů.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Šedá literatura 2.0
    (2012) Simandlová, Tereza
    Příspěvek se pokusí představit šedou literaturu v kontextu platforem a nástrojů webu 2.0. Rostoucím trendem ve vědecké komunikaci je například microblogging, vědecké blogování a své místo si v distribučním cyklu šedé literatury postupně budují i vědecké sociální sítě. Kromě příkladů šedé literatury 2.0. se dále příspěvek zaměří na problémy při propagaci šedé literatury a její komunity prostřednictvím sociálních médií.