Osoba:
Svoboda, Martin

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Svoboda
Křestní jméno
Martin
ORCID iD
https://orcid.org/0000-0002-8255-348X
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 6 z 6
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Vyzvaná přednáška + Online Exhibition, Londýn, City University + Olympia Kensington
    (2009) Svoboda, Martin
    Cesta měla dva důvody, jednak přednášku na City University pro postgraduální studenty knihovnictví a informační vědy, jednak návštěvu seminářů na Online Information Exhibition a neformální jednání s dodavateli elektronických zdrojů a knihovního systému pro NTK.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Online information 2010
    (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - European Librarian Automation Group Conference 2010
    (2010-06) Mynarz, Jindřich; Janíček, Milan; Škuta, Ctibor; Svoboda, Martin
    Konference ELAG (European Library Automation Group) je zaměřena na aktuální trendy, ale i problémy se zpracováváním informací v prostředí knihoven. Konference je každoročně zaměřena především na jedno aktuální téma. Hlavním tématem konference ELAG 2010 bylo "naplnění nových uživatelských očekávání" -- ta jsou ovlivněna především změnami ve vzhledu a způsobu používání webu. Velký význam byl kladen na způsoby vyhledávání blízké webovému (jednotné rozhraní, široké pokrytí, význam relevance) a kvalitu rozhraní těchto systémů. Na důležitosti získávají i nové způsoby distribuování dat (Linked Data, Open Bibliographic Data). Za NTK se zůčastnili Martin Svoboda, Milan Janíček, Jindřich Mynarz (vystoupil s přednáškou "Linked data as a Library Data Platform") a Ctibor Škuta (vystoupil s krátkým příspěvkem "GUI automation with Sikuli").
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - ELAG 2009 - New Tools of the Trade
    (2009) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Pejšová, Petra; Svoboda, Martin
    The ELAG (European Library Automation Group) Conference is Europe's premier conference for library and information management technology. For more than twenty-five years, ELAG has provided a unique opportunity for European library systems professionals to discuss current problems and future challenges, and to exchange best practices. ELAG participants include more than 450 members in 27 countries all over Europe. The meetings aim at in depth discussions of particular library automation topics and at the promotion of informal exchange of ideas and experience. Topics of past conferences have included digital libraries, library portals, institutional repositories, web services, digital preservation and open source software. The topics covered are technical and meant for participants with an appropriate technical background.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2009 : stratégie, technológie, znalosti
    (2009) Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Konference shrnula nejnovější trendy v oblasti budování digitálních knihoven a to jak z pohledu technického a technologického, tak i z pohledu poskytování knihovnicko-inofrmačních služeb s cílem pokrtí informačních potřeb uživatelů vědeckých a akademických knihoven. V rámci programu bylo prezentováno několik případových studií, včetně podorbných informací o řešení projektu Slovenské digitálné knižnice. Během konference proběhlo jednání s firmami, které se STK již spolupracují a které by měli zájem na projektu Digitální polytematické knihovny pro vědu a výzkum participovat. Přínosem konference byla možnost prezentace výzkumného záměru STK Digitální knihovny pro šedou literaturu.