Osoba:
Svoboda, Martin

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Svoboda
Křestní jméno
Martin
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 7 z 7
  • PublikaceOtevřený přístup
    Šedá literatura v ČR
    (2005) Svoboda, Martin
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Digitálna knižnica: Stratégie, technológie, znalosti
    (2007) Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Státní technická knihovna se prostřednictvím Radky Římanové a Štěpánky Žižkové spolu se Slovenskou národní knihovnou a Slovenskou chemickou knihovnou stala jedním z organizátorů prvního ročníku konference Digitálna knižnica. Do programu jsme dále přispěli i aktivně: moderováním sekce Elektronické publikovanie a elektronické informačné zdroje a přednáškami M. Svobody a R. Římanové.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Digitální knihovny - včera, dnes a zítra
    (2007) Svoboda, Martin
  • PublikaceOtevřený přístup
    Zpráva z cesty na seminář ELAG 2003
    (2005) Svoboda, Martin
    Ve dnech 3. až 5. dubna se konal 27. seminář o knihovních systémech pořádaný Evropskou skupinou pro automatizaci knihoven známou pod jménem ELAG . Tento seminář považuji za vynikající přehled o tom, co se děje v této oblasti v Evropě s velmi slušnou informací o vývoji ve "zbytku světa". Díky dávnému pozvání kolegů z norského BIBSYSu jsem byl na prvním svém ELAGu v roce 1992 a od té doby jsem vynechal jen jediný. Jako obvykle jsem se i letos zúčastnil jednání Výboru, na kterém se dolaďují detaily právě začínajícího semináře ELAG a připravuje program příštího (viz poznámku v samém závěru článku).
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2009 : stratégie, technológie, znalosti
    (2009) Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
    Konference shrnula nejnovější trendy v oblasti budování digitálních knihoven a to jak z pohledu technického a technologického, tak i z pohledu poskytování knihovnicko-inofrmačních služeb s cílem pokrtí informačních potřeb uživatelů vědeckých a akademických knihoven. V rámci programu bylo prezentováno několik případových studií, včetně podorbných informací o řešení projektu Slovenské digitálné knižnice. Během konference proběhlo jednání s firmami, které se STK již spolupracují a které by měli zájem na projektu Digitální polytematické knihovny pro vědu a výzkum participovat. Přínosem konference byla možnost prezentace výzkumného záměru STK Digitální knihovny pro šedou literaturu.
  • PublikaceOtevřený přístup
    Vytvoříme národní systém [šedé] literatury?!
    (2005) Svoboda, Martin