Osoba:
Kolátor, Jan

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kolátor
Křestní jméno
Jan
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 5 z 5
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - IGeLU 2011 a Systémový seminář 2011
  (2011) Kolátor, Jan; Janíček, Milan
  Konfrerence IGeLU je konferencí pořádanou každoročně mezinárodním sdružením uživatelů ExLibris. Důležitým úkolem tohoto sdružení je vytvoření komunikace mezi institucemi používajícími knihovní systémy firmy ExLibris a následně možnost ovlivnit společným tlakem na výrobce další vývoj, ale i směřování těchto systémů. Letošní konference byla pořádána Univerzitou v Haifě (Izrael). Ke konferenci byl letos poprvé připojen i systémový seminář ExLibris - akce organizovaná firmou samotnou, která je určená pro objasnění principů fungování systémů a popis správných postupů při jejich správě. Výhodou systémového semináře je možnost setkat se osobně s vývojářským a podpůrným týmem.
 • PublikaceOmezený přístup
  odd.52 : oddělení rozvoje elektronických služeb
  (2011-04-18) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Kamrádková, Kateřina; Mynarz, Jindřich
  Interní prezentace oddělení 52 (oddělení rozvoje el. služeb) na Knihovnickém informačním pondělku.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Konference ELAG 2013
  (2013) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Mareček, Daniel; Svoboda, Martin
  Konference ELAG 2013 (http://elag2013.org/) se konala 27. - 31. 5. 2013 v Ghentu v Belgii. Pořádajícími institucemi byly Ghent University Library a Ghent University Faculty Library Arts & Philosophy. Konference byla zaměřena stávájící i budoucí vývoj v knihovnách - hlavním tématem bylo “Inside Out Library” (Knihovna naruby). Knihovny čelí velkým změnám chování uživatelů a snaží se jim čelit jak technickými (využití linked data, podpora moderních IT technologií) tak metodickými prostředky (větší podpora lokálního publikování, podpora uživatelů). Řada z těchto probíraných témat, významných v zahraničí, ještě není v lokálním českém odborném prostředí příliš diskutována. Na konferenci také došlo k prohloubení mezinárodních kontaktů.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - ELAG 2009 - New Tools of the Trade
  (2009) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Pejšová, Petra; Svoboda, Martin
  The ELAG (European Library Automation Group) Conference is Europe's premier conference for library and information management technology. For more than twenty-five years, ELAG has provided a unique opportunity for European library systems professionals to discuss current problems and future challenges, and to exchange best practices. ELAG participants include more than 450 members in 27 countries all over Europe. The meetings aim at in depth discussions of particular library automation topics and at the promotion of informal exchange of ideas and experience. Topics of past conferences have included digital libraries, library portals, institutional repositories, web services, digital preservation and open source software. The topics covered are technical and meant for participants with an appropriate technical background.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - IGeLU Conference 2008
  (2008) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Ševčíková, Barbora
  3. ročník konference IGeLU byl zajišťoval organizační tým The Spanish Council for Scientific Research (CSIC), program konference spolu s vystavenými prezentacemi lze nalázt na stránkách: http://igelu.org/conference-2008-program-and-presentations