Osoba:
Žižková, Štěpánka

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Žižková
Křestní jméno
Štěpánka
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 6 z 6
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Konference Digitálna knižnica 2008
  (2008) Žižková, Štěpánka; Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Pfeiferová, Martina
  Cíl cesty byla účast na konferenci Digitálna knižnica, 27. – 29. dubna 2008, Hotel Družba Jasná.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Online information 2010
  (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - INFOS 2011
  (2011) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Kamrádková, Kateřina; Jansa, Václav
  Konference INFOS se koná jednou za dva roky, letos proběhl již 36. ročník. Organizátorem je Spolok slovenských knihovníkov a Ústredná knižnica SAV. Tématem byly nové výzvy 21. století pro paměťové instituce. NTK se účastnila i aktivně: K. Kamrádková přednesla příspěvek „Digitalizace jinak a možnost rozšíření Evropské knihovní sítě“, V. Jansa „Čtenář, jeho elektronická identita a služby knihoven“.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica: Stratégie, technológie, znalosti
  (2007) Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Státní technická knihovna se prostřednictvím Radky Římanové a Štěpánky Žižkové spolu se Slovenskou národní knihovnou a Slovenskou chemickou knihovnou stala jedním z organizátorů prvního ročníku konference Digitálna knižnica. Do programu jsme dále přispěli i aktivně: moderováním sekce Elektronické publikovanie a elektronické informačné zdroje a přednáškami M. Svobody a R. Římanové.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2009 : stratégie, technológie, znalosti
  (2009) Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Konference shrnula nejnovější trendy v oblasti budování digitálních knihoven a to jak z pohledu technického a technologického, tak i z pohledu poskytování knihovnicko-inofrmačních služeb s cílem pokrtí informačních potřeb uživatelů vědeckých a akademických knihoven. V rámci programu bylo prezentováno několik případových studií, včetně podorbných informací o řešení projektu Slovenské digitálné knižnice. Během konference proběhlo jednání s firmami, které se STK již spolupracují a které by měli zájem na projektu Digitální polytematické knihovny pro vědu a výzkum participovat. Přínosem konference byla možnost prezentace výzkumného záměru STK Digitální knihovny pro šedou literaturu.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Úložiště archivů databází elektronických časopisů a knih: e-DA, ROAD
  (2007) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Heicl, Václav; Suškevičová, Nina