Osoba:
Chodounská, Alena

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Chodounská
Křestní jméno
Alena
ORCID iD
https://orcid.org/0000-0002-5240-9882
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 44
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - 37th Annual IATUL Conference
  (2016) Chodounská, Alena
  Alena Chodounská aktivně prezentovala interní vzdělávací aktivity Referenčního týmu v příspěvku připraveném společně se Stephanie Krueger: "Cooking Stone Soup: Porous Workforce Training at the Czech National Library of Technology as a Supplement to (Impermeable) University Education."
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - XIII. zasadnutie Národnej komisie pre služby SR
  (2011-06-17) Procházková, Petra; Chodounská, Alena
  Národná komisia pre služby (dále jen NKS) je poradním orgánem ředitele Slovenské národní knihovny. Cílem NKS je rozvoj knihovnicko-informačních služeb a navázání mezinárodní spolupráce. Členy komise se stali nejen zástupci Národní knihovny ČR, ale od roku 2009 také zástupci NTK. Komise zasedá alespoň jednou ročně a zabývá se předem stanovenými otázkami. Náměty, které vznikají z její činnosti jsou předkládány řediteli Slovenské národní knihovny a ředitelům ostatních knihoven zastoupených v komisi. XIII. zasedání proběhlo v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove. Zástupci NTK v komisi aktivně participují, vyjadřují se k probíraným tématům a přináší příspěvky shrnující zkušenosti z oblasti služeb NTK. Letošní zasedání bylo zaměřeno na prezentace portálů a význam použití webu 2.0 v prezentaci knihovny a poskytování služeb zákazníkům. Představeny byly také legislativní změny mající dopad na služby knihoven. Účast zástupců Národní technické knihovny na Národní komisi pro služby SR má velký význam nejen pro výměnu zkušeností a vzájemnou inspiraci, ale také pro navazování kontaktů a vzájemné spolupráce.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Library Marketing Tuesday
  (2014) Chodounská, Alena; Tvrdá, Martina
  Zpráva shrnuje dění třetího ročníku konference Library Marketing Tuesday, která se konala 23. 09. 2014 v Otevřené zahradě v Brně. Konference se věnovala širokému spektru marketingových aktivit a své příspěvky prezentovali knihovníci i marketingový odborníci ze soukromé sféry. Ve zprávě jsou stručně popsány všechny prezentované příspěvky. Cílem cesty bylo získat přehled o marketingových aktivitách ostatních odborných knihoven a načerpat inspiraci pro vlastní marketingovou strategii.
 • PublikaceOtevřený přístup
 • PublikaceOtevřený přístup
  Konference EFI 2019: Akademické služby
  (Národní technická knihovna, 2019) Chodounská, Alena
 • PublikaceOmezený přístup
 • PublikaceOmezený přístup
  Odborné akademické služby NTK (pohled do zákulisí)
  (2017-06-07) Chodounská, Alena; Skenderija, Sasha
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - XXI. zasadnutie Národnej komisie pre služby SR
  (2019-06-17) Procházková, Petra; Chodounská, Alena; Martinová, Olga; Tassanyi, Pavlína
  Cestovní zpráva popisuje účast na 21. výročním jednání Národnej komisie pre služby, jejímž cílem je spolupráce mezi slovenskými knihovnami a sdílení příkladů dobré praxe při poskytování služeb a zpřístupňování elektronických informačních zdrojů. V rámci akce byly prezentovány také zkušenosti NTK.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Práce s informacemi, zdroji a odbornými texty
  (2022) Chodounská, Alena; Razím, Tomáš
  Webinář pro učitele chemie 2. stupně ZŠ a SŠ byl zaměřený na problematiku vyhledávání, zpracovávání a prezentování odborných informací v oblasti chemie a přírodních věd. Informační specialisté Národní technické knihovny (NTK) představili volně dostupné elektronické informační zdroje vhodné pro studenty i učitele, techniky pokročilého vyhledávání a nástroje pro stahování a správu citaci. Dalším tématem bylo budování kompetencí, které souvisejí s používáním informací (např. jejich kritické hodnocení a psaní odborných textů), a které jsou přenositelné i do dalších oblastí vzdělávání a života. V závěru pracovníci NTK shrnuli zkušenosti učitelů z několika partnerských středních škol, kteří odpovídají za rozvoj těchto dovedností u svých studentů.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - XIX. zasadnutie Národnej komisie pre služby SR
  (2017-06) Procházková, Petra; Chodounská, Alena
  Setkání umožnilo diskuzi o zkušenostech s nákupem a zpřístupňováním elektronických informačních zdrojů v České republice a na Slovensku. V rámci akce byl prezentován příspěvek Odborné akademické služby NTK (pohled do zákulisí). Zároveň byl kolegům ze Slovenské republiky představen projet czech eLIB a jeho cíle.