Osoba:
Kožuchová, Kristýna

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kožuchová
Křestní jméno
Kristýna
ORCID iD
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 17
 • PublikaceOmezený přístup
  Referát PSH: Polytematický strukturovaný heslář (PSH)
  (2010-11-15) Kožuchová, Kristýna; Škuta, Ctibor
  Prezentace stručně představuje některé z novinek z oblasti PSH.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - ISKO UK biennial conference Facets of Knowledge Organization
  (2011) Kožuchová, Kristýna
  Účelem služební zahraniční cesty byla účast na konferenci ISKO v Londýně ve Velké Británii, konané ve dnech 4. 7. a 5. 7. 2011 na univerzitě University College London. Konference byla pořádána společností International Society for Knowledge Organization (ISKO), která podporuje výzkum, vývoj a aplikaci systémů organizace znalostí a zároveň usnadňuje komunikaci a sdílení informací v rámci komunity členů ISKO, ale i mimo ni. Kristýna Kožuchová, která je v NTK zodpovědná za rozvoj Polytematického strukturovaného hesláře (PSH), byla informována o právě probíhajících projektech, aktivitách a standardech nově vznikajících v oblasti systémů organizace znalostí, které mají na vývoj PSH, zástupce těchto systémů, významný vliv. Osobní setkání s předními odborníky této problematiky bylo inspirativním a zajímavým dovršením celé konference.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Polytematický strukturovaný heslář (PSH) a Předmětová hesla Kongresové knihovny (LCSH) v kontextu vybraných trendů ve vývoji systémů organizace znalostí
  (Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2011) Kožuchová, Kristýna; Havlíčková, Klára; Drobíková, Barbora
  Diplomová práce analyzuje Polytematický strukturovaný heslář (PSH) a Předmětová hesla Kongresové knihovny (LCSH) v kontextu vybraných trendů ve vývoji systémů organizace znalostí. Za tímto účelem jsou nejprve představeny systémy organizace znalostí (KOS), jejich taxonomie a návrh způsobu jejich hodnocení. Dále je charakterizován World Wide Web v kontextu organizace znalostí se zaměřením na webovou éru KOS. Třetí kapitola se věnuje vybraným trendům ve vývoji KOS, konkrétně se věnuje interoperabilitě KOS a aplikaci webových technologií. Ve čtvrté kapitole jsou na základě navrženého způsobu hodnocení KOS popsány dva tradiční zástupci KOS, tedy PSH a LCSH. Poslední kapitola se zaměřuje na analýzu vybraných trendů ve vývoji KOS v kontextu PSH a LCSH. Analýza představuje detailnější pohled na převod PSH a LCSH do datového modelu SKOS, který je společný oběma systémům, stejně jako uvádí příklady interoperability těchto systémů.
 • PublikaceOtevřený přístup
 • PublikaceOtevřený přístup
  Indexace fondů Státní technické knihovny pro volně přístupný fond v Národní technické knihovně
  (Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta, 2009) Kožuchová, Kristýna; Římanová, Radka; Maixnerová, Lenka
  Bakalářská práce popisuje způsob, jakým byly reindexovány fondy Státní technické knihovny(STK) pro volně přístupný fond v Národní technické knihovně(NTK)klasifikačním systémem Třídění Kongresové knihovny. Práce zachycuje konkrétní poznatky z procesu reindexace ve Státní technické knihovně. V úvodu je stručně představen Projekt výstavby Národní technické knihovny, další kapitola je věnována klasifikačnímu systému Třídění Kongresové knihovny. Samostatná kapitola uvádí důvody, proč bylo Třídění Kongresové knihovny zvoleno jako klasifikační systém pro stavění volně přístupného fondu v NTK. Dále je popsán průběh zavedení indexace do rutinního provozu STK a v poslední kapitole jsou zmíněny osobní zkušenosti a vlastní dojmy s pracovním působením v STK.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Co se skrývá za vyhledáváním aneb Searching Session NTK 2011
  (2011) Kožuchová, Kristýna
  Článek shrnuje obsah 2. ročníku semináře "Co se skrývá za vyhledáváním aneb Searching Session NTK 2011", který byl realizován v rámci projektu Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2011 s podporou programu Ministerstva kultury Veřejné informační služby knihoven, konkrétně podprogramu Mimoškolní vzdělávání knihovníků. Seminář byl určen zejména pracovníkům knihoven, informačním specialistům, ale i odborníkům z dalších oblastí.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Co se skrývá za vyhledáváním aneb Searching Session NTK 2010
  (2010) Kožuchová, Kristýna
  5. října 2010 proběhl v Národní technické knihovně (NTK) seminář "Co se skrývá za vyhledáváním aneb Searching Session NTK 2010", který byl realizován v rámci projektu Moderní informační a komunikační technologie v knihovnictví 2010 s podporou programu Ministerstva kultury Veřejné informační služby knihoven, konkrétně podprogramu Mimoškolní vzdělávání knihovníků. Seminář byl určen zejména pracovníkům knihoven, informačním specialistům, ale i odborníkům z dalších oblastí. Byl rozdělen do dvou částí – dopoledního a odpoledního bloku. Celkem se v rámci bloku uskutečnilo osm přednášek.
 • PublikaceOtevřený přístup