Osoba:
Vyčítalová, Hana

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Vyčítalová
Křestní jméno
Hana
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 13
 • PublikaceOtevřený přístup
  National grey literature cooperation model
  (2015) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  The National Library of Technology (NTK) has a long tradition of collecting grey literature on the national level. NTK became SIGLE system partner in the 1980s and from 2008 it has been the coordinator of the National Repository of Grey Literature (NRGL). NTK has created a grey literature partnership network in the Czech Republic. Over 130 institutions dedicated to research, science, education, culture etc. participate in this network and provide grey literature to the NRGL. NTK manages cooperation among these institutions and NRGL, provides methodology and standards, and deals with the legal aspects of repository management and collecting grey literature. We have created a model of the main parties involved in collecting and publishing grey literature in order to gain a better insight in the structure, and to enhance further cooperation. We defined the role of partners, type of participants, services, and tools used for grey literature publishing. In our poster, we would like to present the Czech national model as an inspiration for institutions in other countries.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Fourteenth International Conference on Grey Literature: Tracking Innovation through Grey Literature
  (2012-12) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Účelem zahraniční služební cesty byla účast PhDr. Petry Pejšové a Mgr. Hany Vyčítalové na dvoudenní konferenci „Fourteenth International Conference on Grey Literature“ v Římě. Konference se koná každý rok a zaměřuje se na problematiku šedé literatury. Na konferenci byl prezentován poster s názvem „Grey Literature Partnership Network in the Czech Republic“. V průběhu zahraniční cesty došlo také k pracovnímu setkání obou účastnic z NTK se členy skupiny EuroCRIS – Anne Assersson z univerzity v Bergenu v Norsku a Keith Jeffery, STFC-Rutherford Appleton Laboratory ve Velké Británii. Byly prodiskutovány možnosti využití formátu CERIF pro vznik databáze českých vědců a výzkumníků.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Enhancing scholarly communication: National initiatives to manage research data in the V4 countries
  (2015) Görögh, Edith; Kędzierska, Edyta; Kavalchuk, Natalia; Stepniak, Jolanta; Dzivak, Jozef; Kožuch, Andrej; Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Publikace představuje projekt „Rozšířená vědecká komunikace: Národní iniciativy v řízení výzkumných dat v zemích Visegrádské čtyřky“. Hlavním cílem projektu byl průzkum stavu řízení výzkumných dat, obsahu repozitářů, politiky služeb a archivace dat na vysokých školách a výzkumných ústavech.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Přidružené publikace v České republice
  (2013) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Cílem příspěvku je představit termín „přidružené publikace“ (anglicky enhanced publications) českému publiku. Přidružené publikace jsou novým typem vědeckého publikování. Jedná se o zvláštní dodatečné materiály propojené s elektronickými publikacemi, jako jsou výzkumná data, modely, algoritmy, obrázky, metadata, post-publikovaná data (např. komentáře) a další. Součástí příspěvku bude prezentace průzkumu stavu přidružených publikací v České republice.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Národní úložiště šedé literatury
  (2015) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Prezentace k přednášce pronesené v bloku "Co se děje v oblasti digitálních repozitářů a OA" v rámci konference Otevřené repozitáře 2015.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2012 : Ukladanie a prístupnenie vedeckeho a vzdelávacieho digitálneho obsahu
  (2012-04) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Účelem zahraniční cesty byla účast PhDr. Petry Pejšové a Mgr. Hany Vyčítalové na konferenci Digitálna knižnica 2012, která se konala od 16. dubna 2012 do 18. dubna 2012 na Slovensku v hotelu Družba v Jasné pod Chopkom. PhDr. Petra Pejšová zde 17. 4. 2012 přednesla příspěvek s názvem OpenGrey, ve kterém seznámila účastníky konference s evropskou databází šedé literatury, možnostmi zapojení do OpenGrey a procesu zapojení Národního úložiště šedé literatury do této databáze.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Fifteenth International Conference on Grey Literature: The Grey Audit: A Field Assessment in Grey Literature
  (Národní technická knihovna, 2013-12) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Účelem zahraniční služební cesty byla účast PhDr. Petry Pejšové a Mgr. Hany Vyčítalové na dvoudenní konferenci „Fifteenth International Conference on Grey Literature“ v Bratislavě. Konference se koná každý rok, zaměřuje se na problematiku šedé literatury a mezinárodní odbornou diskusi o šedé literatuře. Na konferenci byl prezentován poster s názvem „Survey of Enhanced Publications in the Czech Republic“.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Přidružené publikace v zemích V4
  (2014) Görögh, Edith; Kędzierska, Edyta; Kavalchuk, Natalia; Stepniak, Jolanta; Dzivak, Jozef; Kožuch, Andrej; Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  V příspěvku bude představen projekt „Rozšířená vědecká komunikace: Národní iniciativy v řízení výzkumných dat v zemích Visegrádské čtyřky“. Hlavním cílem projektu je průzkum stavu řízení výzkumných dat, obsahu repozitářů, politiky služeb a archivace dat na vysokých školách a výzkumných ústavech. Výsledky průzkumu budou prezentovány zástupci z Maďarska, České republiky, Slovenské republiky a Polska.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Grey Literature Partnership Network in the Czech Republic
  (2012-11) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - 17th International Conference on Grey Literature
  (2015) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana