Osoba:
Mareček, Daniel

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Mareček
Křestní jméno
Daniel
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 5 z 5
 • PublikaceOtevřený přístup
  Technické aspekty implementace OPAC VuFind v Národní technické knihovně
  (Univerzita Karlova, Filozofická fakulta, 2016) Mareček, Daniel; Římanová, Radka; Souček, Martin
  Diplomová práce popisuje technické aspekty úspěšné implementace portálu VuFind v Národní technické knihovně. Analýzou zdrojového kódu vznikl užitečný návod pro nasazení tohoto svobodného software v české knihovně. Hlavním zjištěním je fakt, že portál VuFind je schopným řešením pro účinné a efektivní vyhledávání a prohlížení integrovaných knihovnických zdrojů.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Konference ELAG 2013
  (2013) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Mareček, Daniel; Svoboda, Martin
  Konference ELAG 2013 (http://elag2013.org/) se konala 27. - 31. 5. 2013 v Ghentu v Belgii. Pořádajícími institucemi byly Ghent University Library a Ghent University Faculty Library Arts & Philosophy. Konference byla zaměřena stávájící i budoucí vývoj v knihovnách - hlavním tématem bylo “Inside Out Library” (Knihovna naruby). Knihovny čelí velkým změnám chování uživatelů a snaží se jim čelit jak technickými (využití linked data, podpora moderních IT technologií) tak metodickými prostředky (větší podpora lokálního publikování, podpora uživatelů). Řada z těchto probíraných témat, významných v zahraničí, ještě není v lokálním českém odborném prostředí příliš diskutována. Na konferenci také došlo k prohloubení mezinárodních kontaktů.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Konference ELAG 2014
  (2014) Koch, Ondřej; Mareček, Daniel; Svoboda, Martin
  Konference ELAG 2014 se konala 10. - 13. 6. 2014 v Bathu ve Velké Británii. Pořádající institucí byla University of Bath. Konference byla zaměřena na stávájící i budoucí vývoj v knihovnách – hlavním tématem bylo “Lingering Gold” (Přetrvávající zlato).
 • PublikaceOtevřený přístup
  VuFind: upgrade 2016
  (2016) Kolátor, Jan; Mareček, Daniel
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - 41. ročník konference ELAG 2017
  (2017) Mareček, Daniel
  Konference ELAG 2017 (http://elag2017.org/) se konala 6. - 9. 6. 2017 v Athénách v Řecku. Pořádající institucí byla National Technical University of Athens, Greece. Konference byla zaměřena na stávájící i budoucí vývoj v knihovnách – hlavním tématem bylo “Automation – the internet of things“ - “Automatizace – internet věcí“.