Osoba:
Žižková, Štěpánka

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Žižková
Křestní jméno
Štěpánka
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 17
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva o řešení projektu VZ09003 2010, 2011
  (2011) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - ILIDE2017
  (2017) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Online information 2010
  (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica: Stratégie, technológie, znalosti
  (2007) Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Státní technická knihovna se prostřednictvím Radky Římanové a Štěpánky Žižkové spolu se Slovenskou národní knihovnou a Slovenskou chemickou knihovnou stala jedním z organizátorů prvního ročníku konference Digitálna knižnica. Do programu jsme dále přispěli i aktivně: moderováním sekce Elektronické publikovanie a elektronické informačné zdroje a přednáškami M. Svobody a R. Římanové.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Elektronické informační zdroje VaVaI v ČR
  (2012-12-07) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOtevřený přístup
  Elektronické zdroje nepadají z nebe
  (2011) Žižková, Štěpánka
  Text popisuje současný stav pokrytí oblasti českého výzkumu, vývoje a vzdělávání elektronickými informačními zdroji (EIZ). V porovnání se zahraničními způsoby financování těchto nákladných, ale pro znalostní posun vědy a výzkumu naprosto nezbytných až základních nástrojů, vydala se Česká republika cestou grantových soutěží. Po deseti letech existence programů podpory zpřístupňování EIZ je jasné, jak zásadně v této oblasti chybí systémové a koncepční řešení a stanovení vhodného konsorcionálního modelu pro ČR.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Frankfurter Buchmesse 2007
  (2007) Žižková, Štěpánka; Sadílková, Barbora
  Na 59. mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve třinácti výstavních halách na ploše 172 tisíc m2 prezentovalo 7 448 vystavovatelů ze 108 zemí 392 tisíc titulů publikací; veletrh v období od 10. do 14. 10. navštívilo 283 tisíc návštěvníků z toho 154 tisíc odborných. Podrobnosti o průběhu knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem jsou zveřejněny na informačním portálu: http://www.buchmesse.de/de/portal.php
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Frankfurter Buchmesse 2008
  (2008) Žižková, Štěpánka; Sadílková, Barbora
  Na 60. mezinárodním knižním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve třinácti výstavních halách na ploše 172 tisíc m2 prezentovalo 7 373 vystavovatelů ze 100 zemí přes 390 tisíc titulů publikací; veletrh v období od 15. do 19. 10. navštívilo 299 tisíc návštěvníků z toho více než polovina odborných.
 • PublikaceOmezený přístup
  NTK jako leader konsorcií
  (2011) Žižková, Štěpánka