Osoba:
Kolátor, Jan

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kolátor
Křestní jméno
Jan
ORCID iD
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 30
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Systems Seminar Tel Aviv
    (2009) Kolátor, Jan
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - IGeLU 2011 a Systémový seminář 2011
    (2011) Kolátor, Jan; Janíček, Milan
    Konfrerence IGeLU je konferencí pořádanou každoročně mezinárodním sdružením uživatelů ExLibris. Důležitým úkolem tohoto sdružení je vytvoření komunikace mezi institucemi používajícími knihovní systémy firmy ExLibris a následně možnost ovlivnit společným tlakem na výrobce další vývoj, ale i směřování těchto systémů. Letošní konference byla pořádána Univerzitou v Haifě (Izrael). Ke konferenci byl letos poprvé připojen i systémový seminář ExLibris - akce organizovaná firmou samotnou, která je určená pro objasnění principů fungování systémů a popis správných postupů při jejich správě. Výhodou systémového semináře je možnost setkat se osobně s vývojářským a podpůrným týmem.
  • PublikaceOmezený přístup
    Školení zaměstnanců - GDPR
    (2018-05-15) Kolátor, Jan
    Interní školení zaměstnanců které je součástí přípravy NTK na GDPR.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Zavedení RFID v Moravské zemské knihovně v Brně
    (2006) Kolátor, Jan; Římanová, Radka
    Cílem služební cesty byla návštěva Anglické knihovny MZK. Zde je již v provozu systém 3M na samoobslužnou výpůjčku, zabezpečení a správu fondu, založený na RFID chipech od společnosti 3M.
  • PublikaceOmezený přístup
    odd.52 : oddělení rozvoje elektronických služeb
    (2011-04-18) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Kamrádková, Kateřina; Mynarz, Jindřich
    Interní prezentace oddělení 52 (oddělení rozvoje el. služeb) na Knihovnickém informačním pondělku.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - IGELU 2014 + Systémový seminář
    (2014) Kolátor, Jan
    IGELU 2014 a Systémovém semináři, akce se konaly ve dnech 15 . 9 . – 4 / 4 17. 9. 2 0 1 4 a 18. 9.2014 – 19. 9. 2014 v Oxfordu . Byli zvoleni noví členové do řídícího výboru. Těžiště obou akcí se přesunulo k nástrojům Alma a Primo, zásadní z pohledu NTK jsou zkušenosti získané americkými universitami při testování zapojení těchto a dalších nástrojů do celkové infrastruktury instituce.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - ELAG 2009 - New Tools of the Trade
    (2009) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Pejšová, Petra; Svoboda, Martin
    The ELAG (European Library Automation Group) Conference is Europe's premier conference for library and information management technology. For more than twenty-five years, ELAG has provided a unique opportunity for European library systems professionals to discuss current problems and future challenges, and to exchange best practices. ELAG participants include more than 450 members in 27 countries all over Europe. The meetings aim at in depth discussions of particular library automation topics and at the promotion of informal exchange of ideas and experience. Topics of past conferences have included digital libraries, library portals, institutional repositories, web services, digital preservation and open source software. The topics covered are technical and meant for participants with an appropriate technical background.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - International Group of Ex Libris Users Conference 2013
    (2014) Kolátor, Jan
    Konference IGeLU se konala ve dnech 8. 9. - 10. 9 .213 v Berlíně, tento rok bez systémového semináře. Za NTK se zúčastnil Jan Kolátor. Stěžejním tématem, především u celo - konferenčních příspěvků byl nový systém Alma, kterému byl věnován velký prostor již minulý rok. Letos byly však příspěvky konkrétnější s ohledem na rozrůstající se skupinu uživatelů Almy. Byly uvedeny praktické zkušenosti i problému při přechodu z systému Aleph na Almu. Byla zmíněna např. migrac e dat, která v případě Almy trvá cca 4 - 6 měsíců, což je podstatně kratší doba než u konkurenčních systémů (cca 14 - 18 měsíců). Zásadní pro NTK byla sekce týkající se Metalibu a Metalibu+ z které jasně vyplývalo že jde o sice o stále podporované ale již nero zvíjené systémy. Velmi důležitá byla také sekce o Alephu a Sfx na které byla garantována podpora firmou ExLibrys i v následujících letech, přesto že směr vývoje je jasně směřován k cloudovým službám.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - 11. konference IGELU 2016
    (2016) Kolátor, Jan
    Během konference a následného dne vývojářů byly prezentovány poslední novinky v produktech ExLibris. Letošní ročník byl zaměřen na prezentaci jak řešení firmy ExLibris, tak ProQuest a její softwarové divize. Byl vidět výrazný posun v zaměření na cloudové řešení, které staví knihovny do pozice uživatele SaaS. Také bylo z prezentací jasné, že spojování znalostních bází probíhá pomalu a není jisté, zda k nim vůbec dojde. Zatím se řeší formální struktura metadat. Dále se mění prodejní struktury sítě ExLibris, pomalu opouštějí zastoupení v každém státě a zaměřují se na centralizaci supportu a poskytování vzdálené podpory. Pro NTK bylo také zásadní prezentování vývoje Alephu do dalších verzí a podpora jeho servisu, dodavatel zaručuje garanci fungování s vyššími verzemi.
  • PublikaceOmezený přístup
    Cestovní zpráva - Online Information 2010
    (2010-12) Pejšová, Petra; Kolátor, Jan
    Cílem zahraniční služební cesty byla účast na mezinárodní výstavě informačních technologií Online Information 2010 pořádaná v Grand Hall Olympia, Londýn, Velká Británie. Součástí výstavy byl bohatý doprovodný program ve formě přednášek. Každý den probíhalo 9 paralelních sekcí se zaměřením nenásledující témata Content Management, Global Business Information, Scientific,Technical and Medicine Information in Focus, Marketing through Social Media, Information Masterclasses, Library Management, XML Theatre, European Union Seminars a European Librarians Theatre. Letošního ročníku se zúčastnilo 131 vystavovatelů z oblastí Content Resources, ePublishing Solution, Library Management, Content Management, Search Solution a Social Media. Výstavy se neúčastnily pouze firmy, ale také výzkumné instituce a další neziskové organizace např. JISC, OCLC, SLA, INIST a další.