Osoba:
Kolátor, Jan

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kolátor
Křestní jméno
Jan
ORCID iD
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 5 z 5
 • PublikaceOmezený přístup
  odd.52 : oddělení rozvoje elektronických služeb
  (2011-04-18) Kolátor, Jan; Janíček, Milan; Kamrádková, Kateřina; Mynarz, Jindřich
  Interní prezentace oddělení 52 (oddělení rozvoje el. služeb) na Knihovnickém informačním pondělku.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - IGELU 2014 + Systémový seminář
  (2014) Kolátor, Jan
  IGELU 2014 a Systémovém semináři, akce se konaly ve dnech 15 . 9 . – 4 / 4 17. 9. 2 0 1 4 a 18. 9.2014 – 19. 9. 2014 v Oxfordu . Byli zvoleni noví členové do řídícího výboru. Těžiště obou akcí se přesunulo k nástrojům Alma a Primo, zásadní z pohledu NTK jsou zkušenosti získané americkými universitami při testování zapojení těchto a dalších nástrojů do celkové infrastruktury instituce.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - International Group of Ex Libris Users Conference 2013
  (2014) Kolátor, Jan
  Konference IGeLU se konala ve dnech 8. 9. - 10. 9 .213 v Berlíně, tento rok bez systémového semináře. Za NTK se zúčastnil Jan Kolátor. Stěžejním tématem, především u celo - konferenčních příspěvků byl nový systém Alma, kterému byl věnován velký prostor již minulý rok. Letos byly však příspěvky konkrétnější s ohledem na rozrůstající se skupinu uživatelů Almy. Byly uvedeny praktické zkušenosti i problému při přechodu z systému Aleph na Almu. Byla zmíněna např. migrac e dat, která v případě Almy trvá cca 4 - 6 měsíců, což je podstatně kratší doba než u konkurenčních systémů (cca 14 - 18 měsíců). Zásadní pro NTK byla sekce týkající se Metalibu a Metalibu+ z které jasně vyplývalo že jde o sice o stále podporované ale již nero zvíjené systémy. Velmi důležitá byla také sekce o Alephu a Sfx na které byla garantována podpora firmou ExLibrys i v následujících letech, přesto že směr vývoje je jasně směřován k cloudovým službám.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - 11. konference IGELU 2016
  (2016) Kolátor, Jan
  Během konference a následného dne vývojářů byly prezentovány poslední novinky v produktech ExLibris. Letošní ročník byl zaměřen na prezentaci jak řešení firmy ExLibris, tak ProQuest a její softwarové divize. Byl vidět výrazný posun v zaměření na cloudové řešení, které staví knihovny do pozice uživatele SaaS. Také bylo z prezentací jasné, že spojování znalostních bází probíhá pomalu a není jisté, zda k nim vůbec dojde. Zatím se řeší formální struktura metadat. Dále se mění prodejní struktury sítě ExLibris, pomalu opouštějí zastoupení v každém státě a zaměřují se na centralizaci supportu a poskytování vzdálené podpory. Pro NTK bylo také zásadní prezentování vývoje Alephu do dalších verzí a podpora jeho servisu, dodavatel zaručuje garanci fungování s vyššími verzemi.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Vufind 2.0: Příklad využití OS v knihovnách
  (2015) Kolátor, Jan