Osoba:
Žižková, Štěpánka

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Žižková
Křestní jméno
Štěpánka
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 25
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Digital Library 2015
  (2015) Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka
  Konference Digital Library poskytla svým účastníkům širokou možnost konfrontace s trendy a posledními informacemi k tématu zajištění EIZ pro VaVaI, Open Acces, šedé literatuře, digitálních knihoven, digitalizace, dlouhodobého uložení a efektivního zpřístupnění digitálního obsahu. Program byl zahájen dvěma předkonferenčními bloky, jednak diskusním večerem k tématu vědecká big data a jednak diskusí k novému projektu NISPEZ IV. Součástí akce byla prezentace firem. Na konferenci byl i dostatečný časový prostor pro osobní setkání s jednotlivými účastníky, přednášejícími a zástupci vystavujících firem.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva o řešení projektu VZ09003 2010, 2011
  (2011) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - ILIDE2017
  (2017) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Online information 2010
  (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - INFOS 2011
  (2011) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Kamrádková, Kateřina; Jansa, Václav
  Konference INFOS se koná jednou za dva roky, letos proběhl již 36. ročník. Organizátorem je Spolok slovenských knihovníkov a Ústredná knižnica SAV. Tématem byly nové výzvy 21. století pro paměťové instituce. NTK se účastnila i aktivně: K. Kamrádková přednesla příspěvek „Digitalizace jinak a možnost rozšíření Evropské knihovní sítě“, V. Jansa „Čtenář, jeho elektronická identita a služby knihoven“.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Frankfurtský knižní veletrh 2014
  (2014) Sudová, Miroslava; Žižková, Štěpánka
  V rámci návštěvy mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 8. – 10. 10. 2014 proběhla úspěšná jednání s představiteli nakladatelství John Wiley & Sons a Springer Verlag a bylo získáno velké množství zajímavých poznatků na doprovodných přednáškách.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica, Knižnice 2015 - 2030
  (2012-11) Žižková, Štěpánka
  V rámci návštěvy konference Digitálna knižnica, Knižnice 2015 – 2030 ve dnech 22. – 24. 10 2012 byly vyslechnuty příspěvky o nových technologiích a službách knihoven a proběhlo jednání s představiteli CVTI SK v Bratislavě o společném postupu při jednání s nakladatelstvím Elsevier Science ve věci konsorcionálního zpřístupnění EIZ VaVaI.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Frankfurt Book Fair 2010
  (2010-10) Sadílková, Barbora; Žižková, Štěpánka
  V rámci návštěvy mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 6. - 8. 10. 2010 byly splněny úkoly vyplývající z řešení projektu VZ09003 a Plánu hlavních úkolů NTK na rok 2010; proběhla úspěšná jednání s představiteli nakladatelství Wiley & Sons/Blackwell, Elsevier Science, Marek Lewinson a Mladá fronta.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - LIBER 43rd Annual Conference
  (2014) Svoboda, Martin; Žižková, Štěpánka
  Na konferenci LIBER konané ve dnech 2. – 4. 7. 2014 v Národní knihovně Lotyšska v Rize účastníci této služební cesty vyslechli přednášky zejména z tematického okruhu Open Acces, metody zpřístupnění informací pro vědeckou a akademickou komunitu a účastnili se jednání jak v rámci četných workshopů, tak i práce a hlasování v plénu. Do řídícího výboru LIBER byl zvolen zástupce z NTK