Osoba:
Žižková, Štěpánka

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Žižková
Křestní jméno
Štěpánka
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 37
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Digital Library 2015
  (2015) Pejšová, Petra; Žižková, Štěpánka
  Konference Digital Library poskytla svým účastníkům širokou možnost konfrontace s trendy a posledními informacemi k tématu zajištění EIZ pro VaVaI, Open Acces, šedé literatuře, digitálních knihoven, digitalizace, dlouhodobého uložení a efektivního zpřístupnění digitálního obsahu. Program byl zahájen dvěma předkonferenčními bloky, jednak diskusním večerem k tématu vědecká big data a jednak diskusí k novému projektu NISPEZ IV. Součástí akce byla prezentace firem. Na konferenci byl i dostatečný časový prostor pro osobní setkání s jednotlivými účastníky, přednášejícími a zástupci vystavujících firem.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva o řešení projektu VZ09003 2010, 2011
  (2011) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Konference Digitálna knižnica 2008
  (2008) Žižková, Štěpánka; Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Pejšová, Petra; Pfeiferová, Martina
  Cíl cesty byla účast na konferenci Digitálna knižnica, 27. – 29. dubna 2008, Hotel Družba Jasná.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - ILIDE2017
  (2017) Žižková, Štěpánka
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Online information 2010
  (2010-12) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Hlavním cílem návštěvy Online information bylo setkání se se zástupci nakladatelství, s nimiž NTK sjednává licenční smlouvy pro konsorciální zpřístupnění elektronických informačních zdrojů z oblasti technických a aplikovaných přírodních věd pro vědu a výzkum, tj. Springer Verlag (Kluwer Academic Publishing) a John Wiley & Sons (Blackwell), PHÚ B.1/H, řešení projektu INFOZ. Proběhlo také předem dojednané setkání s nakladatelstvím Emerald; NTK je v ČR jedním z jeho největších předplatitelů EIZ. Dále proběhla jednání se zástupci OCLC, BIBSYS a Serial Solution.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Návštěva Národní knihovny Francie
  (2008) Žižková, Štěpánka
  V rámci návštěvy BNF byly projednávány přístupy k digitalizaci historického dědictví, řešení budování a provozu bezpečného národního digitálního úložiště, otázka metadat, identifikátorů apod.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - INFOS 2011
  (2011) Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Kamrádková, Kateřina; Jansa, Václav
  Konference INFOS se koná jednou za dva roky, letos proběhl již 36. ročník. Organizátorem je Spolok slovenských knihovníkov a Ústredná knižnica SAV. Tématem byly nové výzvy 21. století pro paměťové instituce. NTK se účastnila i aktivně: K. Kamrádková přednesla příspěvek „Digitalizace jinak a možnost rozšíření Evropské knihovní sítě“, V. Jansa „Čtenář, jeho elektronická identita a služby knihoven“.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - Frankfurtský knižní veletrh 2014
  (2014) Sudová, Miroslava; Žižková, Štěpánka
  V rámci návštěvy mezinárodního knižního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 8. – 10. 10. 2014 proběhla úspěšná jednání s představiteli nakladatelství John Wiley & Sons a Springer Verlag a bylo získáno velké množství zajímavých poznatků na doprovodných přednáškách.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica: Stratégie, technológie, znalosti
  (2007) Sháněl, Jakub; Římanová, Radka; Žižková, Štěpánka; Svoboda, Martin
  Státní technická knihovna se prostřednictvím Radky Římanové a Štěpánky Žižkové spolu se Slovenskou národní knihovnou a Slovenskou chemickou knihovnou stala jedním z organizátorů prvního ročníku konference Digitálna knižnica. Do programu jsme dále přispěli i aktivně: moderováním sekce Elektronické publikovanie a elektronické informačné zdroje a přednáškami M. Svobody a R. Římanové.