Osoba:
Fürstová, Iveta

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Fürstová
Křestní jméno
Iveta
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 6 z 6
 • PublikaceOtevřený přístup
  Národní úložiště šedé literatury (NUŠL)
  (2010) Pejšová, Petra; Fürstová, Iveta
  Cílem příspěvku je představit vývoj a aktuální výsledky budování digitálního repositáře Národní úložiště šedé literatury (NUŠL), které vzniká v rámci projektu „Digitální knihovna pro šedou literaturu – funkční model a pilotní realizace“. Projekt NUŠL řeší Národní technická knihovna (NTK) ve spolupráci s VŠE v Praze s cílem zajistit centrální přístup k dokumentům šedé literatury (tj. nepublikované či polopublikované literatury) na národní úrovni. Hlavním úkolem NUŠL je sloužit jako centrální rozhraní pro vyhledávání a dlouhodobou archivaci šedé literatury, kde uživatel nalezne metadata s plnými texty, a tím podporovat vědu, výzkum a vzdělávání.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Uživatelské rozhraní Národního úložiště šedé literatury
  (2010) Pejšová, Petra; Fürstová, Iveta
 • PublikaceOtevřený přístup
  National Repository of Grey Literature in the Czech Republic
  (2010) Pejšová, Petra; Fürstová, Iveta
  The paper introduces and describes the current state of the collection and disclosure documents of grey literature in the National Repository of Grey Literature.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Šedá literatura a Národní úložiště šedé literatury (NUŠL)
  (2010) Fürstová, Iveta; Pejšová, Petra
 • PublikaceOtevřený přístup
  Repozitáře šedé literatury
  (VeRBuM, 2010) Pejšová, Petra; Vaska, Marcus; Schöpfel, Joachim; Fürstová, Iveta; Polčák, Radim; Mach, Jan; Frantíková, Bohdana; Karlach, Petr; Dolanský, Jindřich
  Kniha Repozitáře šedé literatury představuje pojem šedé literatury, její vývoj, typy a producenty především v evropském kontextu se zaměřením na Českou republiku. Současně přibližuje na příkladu Národního úložiště šedé literatury budovaného v Národní technické knihovně, které bylo prakticky implementováno, postup budování repozitáře s aspekty šedé literatury. Mezi nejdůležitější aspekty při budování repozitářů šedé literatury patří spolupráce a legislativa. Pro praktické vybudování digitálního repozitáře uvádí kniha nutné komponenty, jako analýza, výběr a implementace software, tvorba metadatového formátu a audit důvěryhodnosti repozitáře.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Digitálna knižnica 2010: Digitalizácia a srístupnenie digitálného obsahu
  (2010-09) Pejšová, Petra; Fürstová, Iveta
  Účelem zahraniční cesty byla účast na konferenci Digitálna knižnica 2010, která se konala od 22. září do 24. září 2010 na Slovensku v hotelu Družba v Jasné pod Chopkom. Petra Pejšová zde 24. 9. 2010 přednesla příspěvek s názvem Uživatelské rozhraní Národního úložiště šedé literatury, ve kterém představila projekt NTK Národní úložiště šedé literatury (NUŠL), jehož hlavním cílem je budování digitálního repozitáře pro shromažďování, dlouhodobou archivaci a zpřístupnění šedé literatury na národní úrovni. Program konference byl zaměřený na digitalizaci a zpřístupnění digitálního obsahu a prezentaci projektů realizovaných na Slovensku, v České republice a velký prostor byl věnován zahraničním hostům. Účel cesty – prezentace projektu NUŠL a NTK, i získání nových informací z oblasti digitalizace a digitálních knihoven - byl naplněn.