Osoba:
Kolátor, Jan

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Kolátor
Křestní jméno
Jan
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 8 z 8
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - IGeLU 2022
  (2022) Kolátor, Jan; Kybal, Martin; Pokorný, Jan
  Konference IGELU slouží k setkávání systémových knihovníků, datových a IT specialistů z knihoven provozujících nástroje od společnosti Ex Libris s jejími zástupci a k předávání informací o nových nástrojích a probíhajícím vývoji. Dále slouží k výměně znalostí a zkušeností mezi jednotlivými účastníky, kteří často ve svých knihovnách řeší obdobné problémy. Nosným tématem tohoto ročníku byly nástroje na podporu akademických činností knihoven.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - ELAG 2022
  (2022) Kolátor, Jan
  Konference ELAG slouží k setkání lidí věnujících se automatizaci a vývoji v prostředí paměťových institucí. Prioritní je zde zaměření na OpenSource a využití sdílených nástrojů. Letošní ročník byl výrazně zaměřen na práci se sdílenými nástroji, participaci na jejich vývoji, práci s Open Daty a výsledky digitalizačního procesu.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - SUAleph 2023
  (2023-04) Kolátor, Jan; Kybal, Martin
  SUAleph slouží k setkávání systémových knihovníků, datových a IT specialistů z knihoven provozujících nástroje od společnosti Ex Libris. Dochází zde k výměně znalostí a zkušeností mezi jednotlivými účastníky, kteří ve svých knihovnách často řeší obdobné problémy. Nosným tématem této akce byl projekt CARDS.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Cestovní zpráva - IGeLU 2023
  (Národní technická knihovna, 2023-09-29) Kolátor, Jan; Kybal, Martin; Pavlík, Jiří
  Konference IGELU je místem k setkávání systémových knihovníků, datových a IT specialistů z knihoven provozujících nástroje od společnosti Clarivate s jejími zástupci a k předávání informací o nových nástrojích a probíhajícím vývoji. Dále slouží k výměně znalostí a zkušeností mezi jednotlivými účastníky, kteří často ve svých knihovnách řeší obdobné problémy. Nosným tématem tohoto ročníku byla umělá inteligence a redesign služeb.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Služba Zásilka NTK
  (2022) Kybal, Martin; Kolátor, Jan
  Implementace služby dodávání dokumentů NTK pomocí služby Zásilkovna.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Integrace nástroje NKlink do online katalogu knihovny NTK
  (2022) Kybal, Martin; Kolátor, Jan
  Popis nástroje, který pomocí identifikátoru Národních autorit umožňuje využít potenciál databáze Wikidata. Pomocí Čísla národní autority se získává link na Wikipedii, Wikidata, ORCID, ISNI, abART atd. Těmito linky je následně obohacen záznam v katalogu.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Workshop týmu pro služby č.1
  (Národní technická knihovna, 2024) Fabián, Ondřej; Jandera, Tomáš; Kolátor, Jan; Kybal, Martin; Papík, Richard; Pavlík, Jiří; Ženatá, Jana
  Prezentace z prvního semináře Týmu služeb v PNG/CARDS. Řeší se centralizace služeb, čtenářské kategorie, statusy jednotek, terminologie a postup sjednocení všech těchto věcí.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Workshop týmu pro služby č.2
  (Národní technická knihovna, 2024) Fabián, Ondřej; Jandera, Tomáš; Katolická, Barbora; Kolátor, Jan; Papík, Richard; Pavlík, Jiří; Vaishar, Antonín; Ženatá, Jana
  Prezentace z druhého semináře Týmu služeb v PNG/CARDS. Řeší se centralizace služeb, čtenářské kategorie, statusy jednotek, terminologie a postup sjednocení všech těchto věcí.