Osoba:
Vyčítalová, Hana

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Vyčítalová
Křestní jméno
Hana
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 52
 • PublikaceOtevřený přístup
  Koncepce institucionálního repozitáře NTK a jeho vývoj
  (2019) Černohlávková, Petra; Vyčítalová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva z 8. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích
  (2015) Vyčítalová, Hana
  Národní technická knihovna uspořádala 21. října 2015 osmý ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Konference se konala v Ballingově sále v Národní technické knihovně. I letos byla konference zaměřena na aktuální témata zahrnující šedou literaturu a způsoby jejího zpřístupňování, propojování šedé literatury s publikovanými výstupy z výzkumu a výzkumnými daty, provoz digitálních repozitářů a právní problematiku spojenou s předchozími tématy. Jednalo se o mezinárodní odbornou akci, které se zúčastnili hosté z Německa, Rakouska, Polska, Francie a Slovenska.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Národní úložiště šedé literatury: zdroj informací o obtížně dostupných dokumentech
  (2012-04-24) Vyčítalová, Hana
  Cílem příspěvku je představit digitální repozitář Národní úložiště šedé literatury (NUŠL) jako zdroj pro vyhledávání informací o obtížně dostupných dokumentech, které spadají do oblasti šedé literatury (tj. nepublikovaná či polopublikovaná literatura) a nebývají součástí běžných fondů knihoven. NUŠL spravuje Národní technická knihovna (NTK).NUŠL se zaměřuje na odbornou šedou literaturu především z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání. Spolupracujícími partnery NUŠL a hlavními zdroji šedé literatury z oblasti vědy a výzkumu jsou Akademie věd České republiky, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, knihovny a muzea. V příspěvku bude detailně představen obsah repozitáře, zajímavé typy dokumentů a především možnosti vyhledávání dokumentů v NUŠL. Centrální rozhraní NUŠL nabízí intuitivní vyhledávání ve sbírkách více institucí najednou a je hlavním přístupovým bodem k hledání šedé literatury v České republice. NUŠL svým zaměřením doplňuje klasické informační zdroje a měl by být součástí rešeršních služeb v českých knihovnách.
 • PublikaceOtevřený přístup
  National grey literature cooperation model
  (2015) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  The National Library of Technology (NTK) has a long tradition of collecting grey literature on the national level. NTK became SIGLE system partner in the 1980s and from 2008 it has been the coordinator of the National Repository of Grey Literature (NRGL). NTK has created a grey literature partnership network in the Czech Republic. Over 130 institutions dedicated to research, science, education, culture etc. participate in this network and provide grey literature to the NRGL. NTK manages cooperation among these institutions and NRGL, provides methodology and standards, and deals with the legal aspects of repository management and collecting grey literature. We have created a model of the main parties involved in collecting and publishing grey literature in order to gain a better insight in the structure, and to enhance further cooperation. We defined the role of partners, type of participants, services, and tools used for grey literature publishing. In our poster, we would like to present the Czech national model as an inspiration for institutions in other countries.
 • PublikaceOtevřený přístup
  NUŠL a možnosti jeho využití pro česká muzea a galerie
  (2012-09-04) Vyčítalová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Jmenná katalogizace I. a II.
  (2012) Vyčítalová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Šedá konference po jedenácté
  (2018) Vyčítalová, Hana
  Článek krátce popisuje historii Konferece o šedé literatuře a repozitářích a zve na její 11. ročník.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva ze 6. ročníku Semináře ke zpřístupňování šedé literatury
  (2013-10) Vyčítalová, Hana
  Národní technická knihovna uspořádala 23. října 2013 šestý ročník Semináře ke zpřístupňování šedé literatury. Letošní ročník byl tematicky zaměřen na šedou literaturu a výzkumná data. Představen byl patrně stále nový pojem v ČR - přidružené publikace (enhanced publications, který spojuje výzkumná data s publikacemi z výzkumu a potažmo i šedou literaturou.
 • PublikaceOtevřený přístup