Osoba:
Vyčítalová, Hana

Načítá se...
Profilový obrázek
Emailová adresa
Datum narození
Výzkumné projekty
Organizační jednotky
Název pracovní pozice
Příjmení
Vyčítalová
Křestní jméno
Hana
Jméno

Výsledky vyhledávání

Nyní se zobrazuje 1 - 10 z 32
 • PublikaceOtevřený přístup
  Zpráva z 8. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích
  (2015) Vyčítalová, Hana
  Národní technická knihovna uspořádala 21. října 2015 osmý ročník Konference o šedé literatuře a repozitářích. Konference se konala v Ballingově sále v Národní technické knihovně. I letos byla konference zaměřena na aktuální témata zahrnující šedou literaturu a způsoby jejího zpřístupňování, propojování šedé literatury s publikovanými výstupy z výzkumu a výzkumnými daty, provoz digitálních repozitářů a právní problematiku spojenou s předchozími tématy. Jednalo se o mezinárodní odbornou akci, které se zúčastnili hosté z Německa, Rakouska, Polska, Francie a Slovenska.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Národní úložiště šedé literatury: zdroj informací o obtížně dostupných dokumentech
  (2012-04-24) Vyčítalová, Hana
  Cílem příspěvku je představit digitální repozitář Národní úložiště šedé literatury (NUŠL) jako zdroj pro vyhledávání informací o obtížně dostupných dokumentech, které spadají do oblasti šedé literatury (tj. nepublikovaná či polopublikovaná literatura) a nebývají součástí běžných fondů knihoven. NUŠL spravuje Národní technická knihovna (NTK).NUŠL se zaměřuje na odbornou šedou literaturu především z oblasti vědy, výzkumu a vzdělávání. Spolupracujícími partnery NUŠL a hlavními zdroji šedé literatury z oblasti vědy a výzkumu jsou Akademie věd České republiky, veřejné výzkumné instituce, vysoké školy, knihovny a muzea. V příspěvku bude detailně představen obsah repozitáře, zajímavé typy dokumentů a především možnosti vyhledávání dokumentů v NUŠL. Centrální rozhraní NUŠL nabízí intuitivní vyhledávání ve sbírkách více institucí najednou a je hlavním přístupovým bodem k hledání šedé literatury v České republice. NUŠL svým zaměřením doplňuje klasické informační zdroje a měl by být součástí rešeršních služeb v českých knihovnách.
 • PublikaceOtevřený přístup
  National grey literature cooperation model
  (2015) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  The National Library of Technology (NTK) has a long tradition of collecting grey literature on the national level. NTK became SIGLE system partner in the 1980s and from 2008 it has been the coordinator of the National Repository of Grey Literature (NRGL). NTK has created a grey literature partnership network in the Czech Republic. Over 130 institutions dedicated to research, science, education, culture etc. participate in this network and provide grey literature to the NRGL. NTK manages cooperation among these institutions and NRGL, provides methodology and standards, and deals with the legal aspects of repository management and collecting grey literature. We have created a model of the main parties involved in collecting and publishing grey literature in order to gain a better insight in the structure, and to enhance further cooperation. We defined the role of partners, type of participants, services, and tools used for grey literature publishing. In our poster, we would like to present the Czech national model as an inspiration for institutions in other countries.
 • PublikaceOtevřený přístup
  NUŠL a možnosti jeho využití pro česká muzea a galerie
  (2012-09-04) Vyčítalová, Hana
 • PublikaceOtevřený přístup
  Šedá konference po jedenácté
  (2018) Vyčítalová, Hana
  Článek krátce popisuje historii Konferece o šedé literatuře a repozitářích a zve na její 11. ročník.
 • PublikaceOtevřený přístup
 • PublikaceOtevřený přístup
  Národní úložiště šedé literatury a jak ho využívat
  (2012) Vyčítalová, Hana
  Prezentace měla seznámit studenty na České zemědělské univerzitě s Národním úložištěm šedé literatury.
 • PublikaceOmezený přístup
  Cestovní zpráva - Fourteenth International Conference on Grey Literature: Tracking Innovation through Grey Literature
  (2012-12) Pejšová, Petra; Vyčítalová, Hana
  Účelem zahraniční služební cesty byla účast PhDr. Petry Pejšové a Mgr. Hany Vyčítalové na dvoudenní konferenci „Fourteenth International Conference on Grey Literature“ v Římě. Konference se koná každý rok a zaměřuje se na problematiku šedé literatury. Na konferenci byl prezentován poster s názvem „Grey Literature Partnership Network in the Czech Republic“. V průběhu zahraniční cesty došlo také k pracovnímu setkání obou účastnic z NTK se členy skupiny EuroCRIS – Anne Assersson z univerzity v Bergenu v Norsku a Keith Jeffery, STFC-Rutherford Appleton Laboratory ve Velké Británii. Byly prodiskutovány možnosti využití formátu CERIF pro vznik databáze českých vědců a výzkumníků.
 • PublikaceOtevřený přístup
  Evaluace Konference o šedé literatuře a repozitářích 2016
  (2016) Vyčítalová, Hana; Charvátová, Michaela
  Evaluace 9. ročníku Konference o šedé literatuře a repozitářích.