Title:
Informace a jak na ně aneb co se může hodit studentům i vám
Authors:
Kadlecová, Tereza; Millerová, Kristina; Chodounská, Alena
Year:
2020
Language:
cze Abstract:
Prezentace je primárně určena účastníkům školení Letní škola polytechniky 2020 jako doplnění semináře NTK. Prezentace obsahuje informace o podpůrných materiálech NTK a odkazy na ně, informace o knihovnách Ústeckého kraje. Dále se věnuje klíčovým slovům, vyhledávání a hodnocení informací a různým typům zdrojů. Další části prezentace jsou věnovány vyhledávání v prostředí Google Scholar, přehledu informačních zdrojů z oblasti chemie a na závěr je krátce pojednáno o citačních manažerech. Handout je primárně určen účastníkům školení Letní škola polytechniky 2020 jako doplnění semináře NTK. Handout obsahuje podrobný seznam informačních zdrojů z oblasti chemie a dalších přírodních věd, a to jak pro daný obor jako takový, tak i pro výuku. Doporučené zdroje jsou k dispozici jak v češtině, tak angličtině. Keyword(s):
chemie; citační manažery; encyklopedie; Google Scholar; hodnocení zdrojů; informační zdroje; klíčová slova; knihovny; NTK materiály; operátory; vyhledávání; závěrečné práce English keyword(s):
chemistry; citation managers; encyclopedia; Google Scholar; information resources; libraries; NTK materials; search; theses Conference/Event: Letní škola polytechniky 2020, Kostelec nad Ohří (CZ), 2020-08-19 / 2020-08-21
Rights: Dílo je chráněno podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. Licence Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 4.0